İşe alım süreçlerini dijitalleştiren Yuzyuzeyiz.biz ile 10 binin üzerinde iş görüşmesi yapıldı

İşe alım süreçlerini dijitalleştiren Yuzyuzeyiz.biz ile 10 binin üzerinde iş görüşmesi yapıldı

Ocak 2013 tarihinde resmi lansmanı yapılan yenilikçi İnsan Kaynakları (İK) platformu Yuzyuzeyiz.biz, işe alım süreçlerini hedefleyen bir girişim. ODTÜ Teknokent bünyesinde hayata geçirilen Yuzyuzeyiz.biz'in kendi verilerine göre, girişim bugüne kadar 10 bine yakın adayın işe yerleşmesine katkıda bulundu.

Genel olarak İK ve daha spesifik olarak işe alım süreçlerini hedefleyen girişimlere dünya genelinde artan bir ilgi var. Örneğin, video görüşmelerle işe alım süreçlerini destekleyen HireVue, bugüne kadar 25 milyon doları Sequoia'dan olmak üzere aldığı toplam yatırım miktarını 53 milyon dolara çıkarmıştı.

Video görüşmelerse, TÜBİTAK tarafından desteklenen Yuzyuzeyiz.biz'in hizmetlerinden biri. Buna ek olarak işe alım öncesinde adaylara verilen sınavlar ve ön görüşmeleri kapsamına alan girişimin V-Spot, V-Meet, V-Test ve V-Base olmak üzere 4 temel çözümü bulunuyor.

Yuzyuzeyiz.biz, V-Test çözümüyle, geleneksel gözlemci eşliğinde yapılan sınavları, online ortamda yapılan sınavlarla değiştiriyor. V-Spot ise girişimin İK departmanlarına iş görüşmesi öncesi adayları "görme" fırsatını veren çözümü ve adayların önceden hazırlanmış bir soru setine video kaydıyla yanıt vermesini sağlıyor.

yuzyuzeyiz.biz

Bir ileri adım yani mülakat aşaması için geliştirilen V-Meet ile adaylar ve işverenlerin online mülakat yapması sağlanıyor, canlı olarak. Bu özellikle uzaktan başvuru yapan adaylara büyük kolaylık sağlarken, İK yetkililerinin görüşmeleri kaydedip, şirket içinde paylaşabilmesini de sağlıyor. V-Base çözümü ise, şirketlerin iş ilanları ve başvurularını yönetebilecekleri ve geçmiş aday bilgilerini de taşıyabilecekleri İK yönetim platformu olarak sunuluyor.

Yuzyuzeyiz.biz

Yuzyuzeyiz.biz'in bu çözümlerini kullanarak bugüne kadar yaklaşık 10 bin aday ile görüşen şirketler arasında Turkcell Grubu, Garanti, Akbank, TEB, Coca Cola İçecek, Deloitte, Teknosa, Rönesans Holding ve Joker Oyuncak gibi yerel ve çok uluslu şirketler var. Yüzyüze.biz kurucu ortağı ve BIC'nin melek yatırımcılarından Güçlü Özenci'nin açıklamasına göre Yuzyuzeyiz.biz çözümünü kullanan Garanti İK ekibi, işe alım sürecinde gördükleri aday sayısında önceki yıllara göre yüzde 30’luk bir artış sağlamış.

Küresel hedefli bir girişim olarak kurulan Yuzyuzeyiz.biz'in kurumsal pazara yönelik kapsamlı çözümlerinin bugüne kadar, bir kısmı şirket bir kısmı TÜBİTAK tarafından karşılanmak üzere toplam 1,1 milyon liralık bir bütçeye geliştirildiği belirtiliyor. Dört kişilik bir ekibin 18 aylık çalışmasıyla hayata geçirilen Yuzyuzeyiz.biz, Elba Bilgi Teknolojileri imzasını taşıyor.

Yuzyuze.biz'in önümüzdeki dönem için önceliği yerel ve bölgesel işbirlikleriyle daha fazla adaya ulaşmak. İncelemek isterseniz Yuzyuzeyiz.biz burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.