Pixofun'ın yeni oyunu Dokuz, ilk haftasında 45 bin kez indirildi
Mobil

Pixofun'ın yeni oyunu Dokuz, ilk haftasında 45 bin kez indirildi

Bir dönemin popüler sosyal oyunlarından Footbo City'nin yapımcısı Pixofun, yeniden kısa sürede popüler hale gelen bir oyunla karşımızda. Dokuz adındaki mobil oyun, sayıları yan yana getirerek oynanan bulmaca oyunları arasında son dönemin öne çıkanlarından.

Yayına alındığı ilk haftada yaklaşık 45 bin kez indirilen Dokuz'un oyun tahtasında rakamlar var. Aynı rakamdan en az üçünü yanyana getirerek patlatabildiğiniz oyunda aşama ve bölümler şeklinde ilerliyor ve  en uzun eşleşmeyi -dokuzu- sağlamaya çalışıyorsunuz. Eşleşmeleri sağlamak için rakamlara dokunarak arttırıp azaltabildiğiniz oyunda, her bir rakam için iki değişim hakkınız var. Değiştirdiğiniz rakam eğer patlatmazsanız kısa süre içinde eski haline dönüyor, bu nedenle daha uzun eşleşmeler için hızlı davranmanız gerekiyor.

dokuz

Ekipten aldığımız bilgiye göre, Dokuz, 20 haftalık bir geliştirme sürecinde ikisi büyük altısı küçük olmak üzere sekiz iterasyondan geçmiş. Dokuz’un oyun ve arayüz tasarımı Pixofun tarafından yapılmış. Programlama ve üretim tarafını ise ODTÜ Teknokent Atom bünyesinde yer alan MagicLab üstlenmiş. Projede Unity oyun motoru kullanılmış. Projenin toplam maliyeti ise yaklaşık 200 bin lira.

Dokuz, bedava oynanan bir oyun ve oyun içi satın almalarla gelir yaratmayı amaçlıyor. Facebook ile bağlanabildiğiniz oyunda arkadaşlarınızdan güçlendirici isteyebiliyor ya da bunları satın alabiliyorsunuz.

Denemek isterseniz Dokuz, Google Play için burada, iOS için de burada.

Yorumlar (5)
 1. Indirim Kuponu Indirim Kuponu

  Gençler uğraşmış yapmış, bu uğraşıyı görüp kaleme aldığınız için teşekkür ederim. Umarım 200K $'ı kat kat geri kazanırlar.

 2. Yusuf Güzel Yusuf Güzel

  SI-KI-CI! daha eğlendirici olması lazım ki ben canım sıkıldığında bu oyunu açıp oynayayım. Ama ne oldu? oynarken daha çok gerildim. Fikir olarak şahane olsa da uygulama olarak sınıfta kalmış. Bir de 200 bin dolar diyor, vay bana vaylar bana.

 3. 200K doları hiç etmişler. Keşke daha oynanabilir ve ilginç bir projeye yatırsalarmış.

 4. Odaklanın Rahatlayın... Odaklanın Rahatlayın...

  Eğlenceli bir oyun... Diğer 3Mech oyunlardan farklı olarak hem sizi eşleştirme yapacağınız benzerlikleri bulmaya odaklarken bir taraftan da bulmaca tadında sayıların 1 ya da 2 arttığındaki durumunu otomatik olarak hesaplamaya başlıyorsunuz. Eğer benim gibi kafanızı toplamak için bu tarz oyunlara konsantre olmaya ve günün üzerinizde yarattığı stresten kurtulmaya ihtiyaç duyuyorsanız ideal bir oyun... Elinizden bırakamayacaksınız...

 5. 26. Seviyenin nasıl geçileceğini bilen varsa yazabilir mi? Tüm satır patlattığım halde saydırmıyor