Pixofun'ın yeni oyunu Dokuz, ilk haftasında 45 bin kez indirildi

Pixofun'ın yeni oyunu Dokuz, ilk haftasında 45 bin kez indirildi

Bir dönemin popüler sosyal oyunlarından Footbo City'nin yapımcısı Pixofun, yeniden kısa sürede popüler hale gelen bir oyunla karşımızda. Dokuz adındaki mobil oyun, sayıları yan yana getirerek oynanan bulmaca oyunları arasında son dönemin öne çıkanlarından.

Yayına alındığı ilk haftada yaklaşık 45 bin kez indirilen Dokuz'un oyun tahtasında rakamlar var. Aynı rakamdan en az üçünü yanyana getirerek patlatabildiğiniz oyunda aşama ve bölümler şeklinde ilerliyor ve  en uzun eşleşmeyi -dokuzu- sağlamaya çalışıyorsunuz. Eşleşmeleri sağlamak için rakamlara dokunarak arttırıp azaltabildiğiniz oyunda, her bir rakam için iki değişim hakkınız var. Değiştirdiğiniz rakam eğer patlatmazsanız kısa süre içinde eski haline dönüyor, bu nedenle daha uzun eşleşmeler için hızlı davranmanız gerekiyor.

dokuz

Ekipten aldığımız bilgiye göre, Dokuz, 20 haftalık bir geliştirme sürecinde ikisi büyük altısı küçük olmak üzere sekiz iterasyondan geçmiş. Dokuz’un oyun ve arayüz tasarımı Pixofun tarafından yapılmış. Programlama ve üretim tarafını ise ODTÜ Teknokent Atom bünyesinde yer alan MagicLab üstlenmiş. Projede Unity oyun motoru kullanılmış. Projenin toplam maliyeti ise yaklaşık 200 bin lira.

Dokuz, bedava oynanan bir oyun ve oyun içi satın almalarla gelir yaratmayı amaçlıyor. Facebook ile bağlanabildiğiniz oyunda arkadaşlarınızdan güçlendirici isteyebiliyor ya da bunları satın alabiliyorsunuz.

Denemek isterseniz Dokuz, Google Play için burada, iOS için de burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.