Aslanoba Capital, vale çağırma girişimi ValetAnywhere.com'un tohum yatırımcısı oldu

Aslanoba Capital, vale çağırma girişimi ValetAnywhere.com'un tohum yatırımcısı oldu

Aslanoba Capital, yabancı girişimlere yatırım yapmaya devam ediyor. Bu kez yatırım yapılan girişim New York merkezli ValetAnywhere.com.

Kısaca anlatacak olursak, Valetanywhere adından da anlaşılacağı gibi herhangi bir yere arabanızı parketmenizi ve 'ayağınıza' vale çağırmanızı sağlıyor. Mobil uygulama üzerinden ulaşacağınız yere bir vale çağırıyorsunuz ve orada olduğunuzda nereye park edeceğinizi düşünmeden aracınızı valeye teslim edip hemen ayrılabiliyorsunuz.

Vale siz oradan ayrılırken de aracınızı getirip size teslim ediyor. Ödeme yapmaya da vakit harcamıyorsunuz çünkü mobil uygulama üzerinden tüm bunları halledebiliyorsunuz. Robert Kao, Lawrence Lee, Dante Sarigumba gibi tecrübeli olduğunu gördüğümüz kurucular girişimi öncelikle Manhattan bölgesinde büyütmek ve akabinde ABD'de büyütmek istiyor.valetanywhere.com aslanoba capital vale cagirma 3

Tohum yatırımcılar arasında olan Aslanoba Capital, yatırım miktarını paylaşmıyor ama bu girişimin Türkiye pazarına girmesi şu an için gündemde olmadığını öğrendik. Değişen ulaşım ihtiyaçlarına ve çözümlerine farklı bir açıdan yaklaşan Valetanywhere'in 25 milyar dolarlık park etme pazarına yıkıcı bir şekilde giriş yaptığını iddia etmesi de gerçekten bu yatırımın geri dönüş ihtimaline dair fikir veriyor.

Aslanoba Capital son olarak yine New York merkezli Arthena’ya yatırım yapmıştı ve bu yeni yatırım New York bölgesinde Aslanoba Capital'in adını duyurabilme şansını yükseltiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.