Aslanoba Capital, vale çağırma girişimi ValetAnywhere.com'un tohum yatırımcısı oldu
Girişim

Aslanoba Capital, vale çağırma girişimi ValetAnywhere.com'un tohum yatırımcısı oldu

Aslanoba Capital, yabancı girişimlere yatırım yapmaya devam ediyor. Bu kez yatırım yapılan girişim New York merkezli ValetAnywhere.com.

Kısaca anlatacak olursak, Valetanywhere adından da anlaşılacağı gibi herhangi bir yere arabanızı parketmenizi ve 'ayağınıza' vale çağırmanızı sağlıyor. Mobil uygulama üzerinden ulaşacağınız yere bir vale çağırıyorsunuz ve orada olduğunuzda nereye park edeceğinizi düşünmeden aracınızı valeye teslim edip hemen ayrılabiliyorsunuz.

Vale siz oradan ayrılırken de aracınızı getirip size teslim ediyor. Ödeme yapmaya da vakit harcamıyorsunuz çünkü mobil uygulama üzerinden tüm bunları halledebiliyorsunuz. Robert Kao, Lawrence Lee, Dante Sarigumba gibi tecrübeli olduğunu gördüğümüz kurucular girişimi öncelikle Manhattan bölgesinde büyütmek ve akabinde ABD'de büyütmek istiyor.valetanywhere.com aslanoba capital vale cagirma 3

Tohum yatırımcılar arasında olan Aslanoba Capital, yatırım miktarını paylaşmıyor ama bu girişimin Türkiye pazarına girmesi şu an için gündemde olmadığını öğrendik. Değişen ulaşım ihtiyaçlarına ve çözümlerine farklı bir açıdan yaklaşan Valetanywhere'in 25 milyar dolarlık park etme pazarına yıkıcı bir şekilde giriş yaptığını iddia etmesi de gerçekten bu yatırımın geri dönüş ihtimaline dair fikir veriyor.

Aslanoba Capital son olarak yine New York merkezli Arthena’ya yatırım yapmıştı ve bu yeni yatırım New York bölgesinde Aslanoba Capital'in adını duyurabilme şansını yükseltiyor.

Yorumlar (9)
 1. Indirim Kuponu Indirim Kuponu

  Dönen paralara bakıyorum, siteye bakıyorum, alttan alıp üstten veriyorum ama nafile. İşin içinden çıkamıyorum. Bilgisayarımı sessizce kapatıp, uzaklaşıyorum...

 2. Malesef bu tarz bir senaryoda sorulmasi gereken soru, valetanywhere'in neden aslanoba capital'i tercih ettigi. Umarim guzel bir geri donusu olur bu yatirimin aslanoba'ya.

  1. Bu tip uygulamalar genelde büyük metropollerde iş yapıyor. Yurt dışına açılmaya karar verdiklerinde İstanbul gibi dünyanın en büyük metropollerinden birinde sağlam yere demir atmış olacaklar. Bu bile soruna ufak bir yanıt olabilir diye düşünüyorum.

 3. Huseyin Topcu Huseyin Topcu

  Bu yatırım TR'de girişim ve girişimci bulamadığının net göstergesidir.

  Ben Hasan BEY'in yerinde olsam TR'deki aç, armutçu girişimciler yerine, hemen zengin olmak isteyen insanlar yerine paso yabancılara yatırım yapardım.

  Hasan BEY bence etrafındaki sahte insanlar yüzünden esas hard core girişimcilere ulaşamıyor. Şişirilen projelerden esas fikirlere ve sağlam girişimcilere zaman kalmıyor.

  1. Hasan Deniz Hasan Deniz

   Kesinlikle katılıyorum. Bir girişimci olarak TR de ne kadar çok girişimin olduğunu ve bir çoğunun çok iyi bir potansiyeli olduğunu biliyorum ve zaman zaman şahit oluyorum. Hasan Bey'in danışmanlarını bilmem ama şişirilen girişimlerin ardı arkasının kesilmediğini sanırım onlarda biliyor.

 4. oguz çok haklısın bence :)

 5. Yatırıma değil de girişime odaklanacak olursak mantıklı ve güzel bir fikir. Fakat şöyle bir düşününce akıllara güvenlik problemi geliyor. Normal restoranlarda vale oranın sigortalı çalışanıdır diye güvenilir. Tabiri caizse "seyyar vale" mantığında belki binlerce dolar değerinde arabayı hakkında hiç bir şey bilmediğin birine bırakıyorsun. Girişimci ekip bu nokta her ne kadar valeleri 4 aşamadan geçirse de ID cart , ikamet vb. özel bilgileri valelerden alarak veya farklı bir metod izleyerek kullanıcılarına kesin güvenceyi sağlamaları lazım. Aslanoba'nın da bu yeni yatırımı hayırlı olsun.

 6. yatırıma yazık olmus ! bu girisimin ömrü de en fazla 2 yıl. Gecmis olsun ! Sayın Aslanoba lütfen türkiye internet girisimlerine destege devam ediniz. öyle disruptive oldugunu iddia eden her projeye kulak kabartmayınız..

 7. Araba hırsızları için muhteşem bir proje :)