Samsung'dan metal kasalı akıllı telefon: Galaxy Alpha

Tüketicilerin Samsung'dan en büyük beklentileri arasında yer alan metal kasalı bir telefon isteği artık cevap bulmuş gibi gözüküyor. Samsung, metal kasaya sahip olan Galaxy Alpha'nın resmi tanıtımını gerçekleştirdi.
Samsung'dan metal kasalı akıllı telefon: Galaxy Alpha

galaxy-alpha1Tüketicilerin Samsung'dan en büyük beklentileri arasında yer alan metal kasalı bir telefon isteği artık cevap bulmuş gibi gözüküyor. Samsung, metal kasaya sahip olan Galaxy Alpha'nın resmi tanıtımını gerçekleştirdi.

Galaxy Alpha'nın 9 Eylül'deki iPhone duyurusundan ve 3 Eylül'deki Galaxy Note 4'ün duyurusundan önce açıklanması kullanıcıları da biraz olsun şaşırtmış oldu.

Galaxy Alpha ile birlikte tasarım konusuna eğilen ve pek çok kullanıcının iPhone'dan Samsung'un Android akıllı telefonlarına geçmemesinin en önemli nedenlerinden biri olan kasa kalitesindeki oyunu değiştirme kararı alan Samsung için Galaxy Alpha'nın başarısı oldukça önemli.

4.7-inç boyutunda HD (1280x720) ekrana sahip olan Samsung Galaxy Alpha'nın ekranı da Super AMOLED bir ekran. Arka kamerası 12 MP kalitesinde 4K video (saniyede 30 frame) çekebilme özelliği bulunan Galaxy Alpha, Android 4.4.4 KitKat işletim sistemiyle birlikte geliyor.

galaxy-alpha2

Ürün duyurulmuş olmasına rağmen henüz ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili kesin bir bilgi yok. Aşağıda Samsung'un resmi YouTube sayfası üzerinden yayınlanan videoda da akıllı telefonun tasarımına vurgu yapıldığını belirtebiliriz. Son olarak Samsung Galaxy Alpha'nın siyah, beyaz, altın, gümüş ve mavi olmak üzere 5 farklı renkte piyasada olacağını belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.