Navdy ile direksiyon başında akıllı telefonunuzu güvenle kullanabileceksiniz

Navdy, gözünüzü yoldan ayırmadan size bir heads-up display (yardımcı ekran) ekran sunan donanım odaklı bir girişim.
Navdy ile direksiyon başında akıllı telefonunuzu güvenle kullanabileceksiniz

navy-logoNavdy, gözünüzü yoldan ayırmadan size bir heads-up display (yardımcı ekran) ekran sunan donanım odaklı bir girişim. HUD kısaltmasıyla bilinen heads-up display'e kısaca değinmek gerekirse, bu teknoloji aslında genellikle uçaklarda kullanılan, pilotun görüş mesafesinden gözünü ayırmadan göz önünde olacak şekilde uçuşla ilgili verileri okumasını sağlayan bir şeffaf ekran modeli.

Askeri havacılıkta, pilotların ufuk çizgisini, irtifasını ve hızını gibi bilgilerini göstermeye yarayan bu teknoloji önce ticari uçaklarda, şimdi de Navdy gibi donanım girişimleriyle araçlarımıza gelmeye başlayacak. Navdy'nin en güzel yanı, herhangi bir marka model ayırt etmeksizin araç içinde kullanılabilecek olması. Yani kısacası tek yapmanız gereken, Navdy'i akıllı telefonunuzla birbirine bağlamak.

navy

Araç kullanırken telefonla konuşanlar, mesajlaşanlar ve gözünü yoldan ayıranlar hem kendileri hem de trafik adına ciddi tehdit oluşturuyor. Navdy, bunun önüne geçmenin yanı sıra, yolculara oldukça şık bir arayüzle sürüşlerini daha keyifli ve kolay hale getirebilecek ve rahatlıkla hakim olabilecekleri bir görüşe sahip oluyorlar.

Doug Simpson, Navdy'nin hem kuruculuğunu ve hem de CEO'luğunu üstlenmiş. Çok kısa bir süreliğine 299$'dan satılacak olan Navdy, bir nevi early adaptor'lere özel bir kampanya yapmış durumda. Ürün piyasaya çıktığında, fiyatının 399$ dolar olması bekleniyor. Navdy'nin çalışma mantığı ile keyifli bir videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.