Product Hunt, Hacker News ve Designer News'deki içerikleri filtreleyen yerli iPhone uygulaması: Filter News

Product Hunt, Hacker News ve Designer News'deki içerikleri filtreleyen yerli iPhone uygulaması: Filter News

Product Hunt'ı sanırım duymayanınız kalmamıştır. Oldukça kısa sürede küresel olarak internet girişimcileri için bir bağımlılık haline gelen Product Hunt; kısaca internet dünyasındaki yeni ürün ve gelişmeleri listeliyor, oylatıyor ve yorumlatıyor.

Geçtiğimiz Cuma gününü PH'ın ikincisi olarak tamamlayan Filter News, Türkiye'den çıkma girişimcilere ait bir proje. Bu yazıda da sizlere hem Filter News'ü hem de projenin arkasındaki girişimleri tanıtacağız.

Product Hunt, Hacker News ve Designer News'de yer alan içerikleri filtrelemenize yarayan Filter News, kullanıcıların belirlediği kriterdeki haberler için bildirim de gönderiyor. Filter News üzerinde örneğin içerisinde belirli kelimeler geçen, belirlediğiniz kişilere ait olan ya da belirli bir paylaşım sayısına ulaşan içerikleri filtreleyebilmeniz mümkün.

Filter News, ProGeek Software bünyesinde İstanbul'da ve tam 3 günde geliştirilmiş. Kullanıcıların ihtiyaçlarına çözüm olan minimum büyüklükteki ürünü ortaya çıkartan girişimciler, gelen tepkilere göre Filter News'in yol haritasını belirleyecek. Bu arada Filter News'in geliştirici ekibi ise Doruk Dalçam, Ahmet Yalçınkaya ve Ulaş Can Cengiz'den oluşuyor.

filter-news-ekran-goruntusu

Uygulamada gelir modeli olarak kullanıcılardan herhangi bir ücret talep etmeyi düşünmeyen girişimciler, şu an için bağış yoluyla projeyi finanse etmeye çalışıyor. İlerleyen süreçteyse amaç yatırım almak ve Filter News'i hem başka platformlara taşıyıp hem de eklenecek yeni özelliklerle daha fazla insana ulaştırmak. Girişimcilerin gelecek planlarında öncelikli olarak Android ve Windows Phone uygulaması, sonrasındaysa Chrome eklentisi yer alıyor.

Bu arada Filter News'i geliştiren ProGeek Software 2013 yazında kurulmuş. Şu sıralar kurumsal firmalara yazılım ve danışmanlık hizmeti veren şirket; ağırlıklı olarak web ve mobil yazılım, 'augmented reality' ve 'Internet of Things' konuları üzerinde çalışıyor. Şirketin girişimci kurucu ortakları aynı zamanda Girişim.io ve Filter News gibi projeler de hayata geçiriyor.

Şu ana kadar gelen tepkiler oldukça olumlu

Girişimcilerle konuştuğumuzda uygulamanın yayınlandığı ilk günde PH'da listelenmesi sonrasında oldukça güzel tepkiler aldıklarını ve günü ikinci sırada bitirmeleriyle de gerçek bir ihtiyaca çözüm üretmeye çalıştıklarından emin olduklarını öğrendik.

Filter News'i buradan iPhone'unuzua indirebilir, şuradan da Product Hunt üzerinde yapılan yorumları okuyabilirsiniz. Filter News ve ProGeek Software'in diğer projelerini takip etmeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.