JustPark, Mini'lerden başlayarak BMW'lerde araç parkı bulmayı kolaylaştıracak

JustPark, Mini'lerden başlayarak BMW'lerde araç parkı bulmayı kolaylaştıracak

Araç şoförlerinin  boş park alanı bulmasını sağlayan bir servis olan JustPark, Mini'lerin araç gösterge panelinde yerini aldı. BMW'nin paylaştığı bilgiye göre Birleşik Krallık'ta Mini araçlarda hizmet vermeye başlayan sistem, kullanıcıların akıllı telefona ihtiyaç duymadan sadece araç gösterge paneline bakarak park yeri bulabilmesini sağlıyor.

BMW'nin konum tabanlı servis geliştiren girişimleri desteklemek için kurduğu BMW i Ventures girişimi olan JustPark 2011'de 250 bin pound yatırım almıştı. Geçtiğimiz günlerde Index Ventures'tan da yatırım alan ama miktarı açıklanmayan girişim, önümüzde dönemde adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Mini'lerden başlayarak diğer modellerde de kullanıma sunulacağı belirtilen JustPark'ın park yeri bulmadaki çözümüyse dikkat çekici. En kolay tanımlamayla araç parkının Airbnb'si diyebileceğimiz girişim kişilerin ev veya ofiste kullanmadığı park yerini kiralamasını sağlıyor.

Birleşik Krallık'ta 20 bin kişinin araç yerinin listesini sunan girişimi kullanan 500 bin kullanıcı olduğu paylaşılıyor. Yakın zamanda Apple'ın CarPlay ve Google'ın Android Auto servislerine dahil olacağı belirtilen noktalar arasında yer alıyor. Girişimin konuyla ilgili hazırladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz;

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.