Gmail istenmeyen e-postalar için "Üyelikten Ayrıl" seçeneğini ön plana çıkarıyor

Gmail istenmeyen e-postalar için

Dgmail-logo-iconaha önce kategorilendirmiş e-posta tasarımıyla tanıtımlar, sosyal ve birincil olarak e-postaları sınıflandırarak zaman kazandıran Gmail, "Üyelikten Ayrıl" seçeneğini ön plana çıkaracağını paylaştı. E-postaların halihazırda altta bulunan "Üyelikten Ayrıl" seçeneğini başlığa taşıyacak olan Gmail, bunun hem üye hem de gönderici için faydalı olduğunu belirtiyor.

Kullanıcının bir kere üye olduğu ama sonrasında düzenli e-posta almak istemediği durumlarda, e-posta gönderenin gereksiz göndericiye dönüşmesi aynı göndericiden giden diğer e-postaların da gereksiz kutusuna düşmesine neden oluyor. "Üyelikten Ayrıl" seçeneğinin daha belirgin hale gelmesi bu yönde kullanıcının hayatını kolaylaştırdığı kadar göndericinin de faydasına olacak gibi görünüyor.

"Üyelikten Ayrıl" seçeneğinin ne zaman devreye gireceği konusunda net bir tarih verilmediğini belirtelim. Ülkemizde "Üyelikten Ayrıl" seçeneğine tıkladığınızda e-posta grubundan ayrılınmadığı ve hatta aynı göndericiden bir değil iki e-posta gelmeye başlayabildiğini düşündüğümüzde özelliğin Türkiye'de kullanılması biraz daha zaman alacak gibi görünüyor. :)

Yeni özelliğin nasıl göründüğüne dair Gmail'in paylaştığı ekran görüntüsünüyse aşağıda bulabilirsiniz;

UnsubscribeLink

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.