Facebook’ta reklam hedefleme seçenekleri [infografik]
Arama
Dijital

Facebook’ta reklam hedefleme seçenekleri [infografik]

Screen Shot 2014-08-06 at 13.01.21Dünya nüfusunun 6’da 1’inden daha fazla kullanıcıya sahip olan Facebook, sadece daha geniş kullanıcıya değil aynı zamanda hedeflemeyle de ön plana çıkıyor. Kullanıcıların yaşı, yaşadığı yer bilgilerinin haricinde ilişki durumundan, çocuk beklentisine kadar farklı hedeflemeleri sunan Facebook bu yönüyle reklam hedeflemelerine farklı bir noktaya taşıdı.

Kullanıcının genel ilgi alanlarının haricinde markaların müşteri ilişkileri yönetim sistemindeki veritabanı aracılığıyla yeniden ulaşılabilmesini de sağlayan Facebook’un reklam hedeflemelerini Qwaya infografik haline getirmiş. Tüm detayıyla kırılımları gösteren infografik kişiye özel yapılabilecek kampanyaları yeniden hatırlatıyor.

İnfografiğin detaylarını aşağıda görebileceğiniz gibi Facebook’un reklam oluşturma bölümüne buradan ulaşarak ilgilendiğiniz kullanıcı kitlesinin yaklaşık sayısını da görebilirsiniz.

Mapping-out-facebooks-options-for-blog-[infographic]

Yorumları GösterYorumlar Gizle (1)
  1. Zafer K. dedi ki:

    O kadar bilgi paylaşmışlar ama Facebook’un yeni çıkan multi product ad ürününü Q4’te sunacaklarmış. Olacak iş mi bu? Türkiye’deki PMD bile bunu sunuyor…

Bir Yorum Yazın