Mobil reklam hizmetleri sunan Smaato 25 milyon dolar yatırımla küresel büyümeye odaklanacak

Mobil reklam hizmetleri sunan Smaato 25 milyon dolar yatırımla küresel büyümeye odaklanacak

Mobil sektörde geliştiriciler ve yayıncılar için reklam hizmetleri sunan Smaato, bu alanda yükselen yatırımlara bir yenisini daha ekledi. San Fransisco merkezli şirket E Serisi yatırım turunda aldığı 25 milyon dolarla dünyaya açılacak.

Facebook'un günlük 654 milyon aktif mobil kullanıcıya ulaştığı günümüzde mobil alandaki yatırımlar giderek artıyor. Mobil reklam çözümleri sunan Smaato da yeni bir yatırımla bu alandaki büyümesini sürdürmek için Aeris Capital, EDB Investments ve Singapore Press Holdings'in sunduğu 25 milyon dolarlık yatırıma 'evet' demiş.

ABD'deki 2 ofisi dışında Almanya, Endonezya ve Singapur'da da ofisleri bulunan girişim, şu anda 78 bini aşkın mobil uygulama geliştiricisinin ve yayıncısınnın reklam gelirlerini artırmasını sağlıyor. Sonuncusu 2011'de olmak üzere şimdiye dek toplam 22 milyon dolarlık yatırım alan Smaato, 25 milyon dolarlık yeni yatırımını küresel büyüme stratejilerine harcayarak müşteri sayısını yukarılara çıkarmak istiyor.

Giyilebilir cihazlarla mobil pazarın daha da zenginleşeceğini söyleyen kurucu ortaklardan CEO Ragnar Kruse, Smaato'nun kârlı bir şirket olduğunu üve orta düzey mobil yayıncılara ulaşmak için yenilikler de yapacaklarını belirtmiş.

CSO Ajitpal Pannu ise Amerika merkezli şirketler için zor olan bir işi, Asya Pasifik ve Hindistan bölgesinde iyi bir operasyon kurmayı başardıklarının altını çiziyor ki bu gerçeği Rocket Internet'in Asya kıtasına odaklanmasından da anlayabiliyoruz.

Yahoo'nun Flurry'yi, App Annie'nin Distimo'yu satın almasından sonra Smaato'nun aldığı bu yatırım zamanlama açısından gayet doğru atılmış bir adım oldu. Türkiye'de de mobil alanda yatırımların artmasını merakla bekliyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.