Google haber odağında trafiğin kalitesini artırmak için Google News Publisher Center'ı kurdu

Google haber odağında trafiğin kalitesini artırmak için Google News Publisher Center'ı kurdu

Google ABD'deki yayın kuruluşları için Google News Publisher Center'ı duyurdu. Haber ve içerik yayınlayan sitelere daha fazla trafiğin önünü açacak Google News Publisher Center'la yayıncılar odak alanlarını ve içeriklerini geniş bir seçenek arasında belirterek Google'ı bu konuda bilgilendirecekler.

Örnek vermek gerekirse yayıncılar blog seçeneğinin yanında düşünce ve hiciv etiketlerini de seçerek içeriği daha net olarak sunmuş olacaklar. En basit tabirle ABD'de The Onion ülkemizde Zaytung gibi hiciv haber yazanları Google bu merkezle ayırt etmiş olacak.

Online yayıncılarda sosyal medyanın Google'dan daha fazla trafik sağlamasının haricinde online içerik üreten yayıncıların sayısının ve çeşidinin artması, Google'ı bu yeniliğe itmiş gibi görünüyor. Google Webmaster Tools'ta sitesi onaylı olan veya onaylayan kullanıcılar yayınlarını daha iyi tanımlamak için buradan ulaşabilirler.

Yeni servisin sadece ABD merkezli yayın kuruluşlarına açıldığını tekrar hatırlatarak, Google'ın servisidiğer ülkelerde kullanıma ne zaman açacağı ile ilgili herhangi bir açıklama bulunmadığını da belirtelim. Yeniliğin ardından ABD'de arama sonuçlarında haberlerin daha fazla gösterilip gösterilmeyeceğiniyse ilerleyen günlerde daha net göreceğiz.

google-news

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.