Otomatik vites ve elektrikli pedal desteğiyle geleceğin bisikleti: DENNY

Otomatik vites ve elektrikli pedal desteğiyle geleceğin bisikleti: DENNY

Motorlu araçlarda her dönem yeni bir teknoloji karşımıza çıkarken bisikletin yeniliğe adaptasyon hızı yavaş kaldı. Son zamanlarda akıllı cihaz entegrasyonlarıyla bisikletlerin hayatı daha da kolaylaştıran çözümleri adeta yeniliklerin geleceğinin sinyali oldu. Bu doğrultuda ilk önce Samsung şimdi de Oregon Manifest geleceğin bisikletini tanıttı.

Daha iyi bir şehir bisikleti için Levi's'ın da dahil olduğu Oregon Manifest projesinde 5 takımın sunduğu projeler arasında kazanan DENNY özellikleriyle dikkat çekiyor. 2015'te satışa sunulacak ürünün araçlarda yokuş kalkış desteği gibi elektrik gücünden pedal desteği, otomatik vites gibi kulağa hoş gelen ve bunca zamandır neden yapılmadığı merak konusu olan özellikleri bulunuyor.

Bisiklet kullanımının düz şehirlerin haricinde diğer şehirlerde de kullanılmasının önünü açacak pedal destek sistemi gücünü el boyutunda bir aküden alıyor. Takılıp çıkarılabilen akü, ev veya işyerinde kolayca şarj edilebiliyor. Dikkat çeken özelliklerinden bir diğeriyse bisikletin kilitlenmesi için zincir veya benzeri aparatlara gerek olmaması. Denny'nin direksiyonu kendiliğinden kilit özelliğine sahip.

Fiyatı henüz belli olmayan ama 2015'te satışa sunulacak bisiklet için hazırlanmış videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.