Otomatik vites ve elektrikli pedal desteğiyle geleceğin bisikleti: DENNY
Teknoloji

Otomatik vites ve elektrikli pedal desteğiyle geleceğin bisikleti: DENNY

Motorlu araçlarda her dönem yeni bir teknoloji karşımıza çıkarken bisikletin yeniliğe adaptasyon hızı yavaş kaldı. Son zamanlarda akıllı cihaz entegrasyonlarıyla bisikletlerin hayatı daha da kolaylaştıran çözümleri adeta yeniliklerin geleceğinin sinyali oldu. Bu doğrultuda ilk önce Samsung şimdi de Oregon Manifest geleceğin bisikletini tanıttı.

Daha iyi bir şehir bisikleti için Levi's'ın da dahil olduğu Oregon Manifest projesinde 5 takımın sunduğu projeler arasında kazanan DENNY özellikleriyle dikkat çekiyor. 2015'te satışa sunulacak ürünün araçlarda yokuş kalkış desteği gibi elektrik gücünden pedal desteği, otomatik vites gibi kulağa hoş gelen ve bunca zamandır neden yapılmadığı merak konusu olan özellikleri bulunuyor.

Bisiklet kullanımının düz şehirlerin haricinde diğer şehirlerde de kullanılmasının önünü açacak pedal destek sistemi gücünü el boyutunda bir aküden alıyor. Takılıp çıkarılabilen akü, ev veya işyerinde kolayca şarj edilebiliyor. Dikkat çeken özelliklerinden bir diğeriyse bisikletin kilitlenmesi için zincir veya benzeri aparatlara gerek olmaması. Denny'nin direksiyonu kendiliğinden kilit özelliğine sahip.

Fiyatı henüz belli olmayan ama 2015'te satışa sunulacak bisiklet için hazırlanmış videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumlar (9)
 1. Enver Gökmen Enver Gökmen

  5-6 aydır elektrikli bisiklet kullanıyorum evim'e giden bir çok yokuş ile dolu olduğu halde hiç zorlanmıyorum. İnsanların neden elektrikli bisiklet kullanmadığını bundan neden heyecan duymadıklarını gerçekten anlamıyorum.

  1. Pedallı bisikleti doğada spor yapmak için kullandıklarından olmasın :)

   1. Enver Gökmen Enver Gökmen

    Bu bir engel değil ki elektriği kapatınca pedal gücüyle gidebilirsin. herşey size bağlı ama işe hergün gelip gitmek gibi sürekli rampa çıkılan kısımlarda büyük kolaylık sağlıyor. Bence şuanda anlaşılmasa elektrikli bisikletler gelecekte yükselişte olacak.

  2. Osman Tuncer Osman Tuncer

   Bilmediğimiz için, bisiklet çoğu zaman işe yaramadığı için, küçük bir araç olduğu ve ezilme tehlikesi yaşama ihtimalim olduğu için. Sebep çok kısacası

 2. Hangi bisikleti alacağınıza karar verebilmek için yazı dizisinden faydalanabilirsiniz http://wp.me/p4L9Gn-c4

 3. Indirim Kuponu Indirim Kuponu

  Direksiyonunun kendiliğinden kilit özelliği güzel düşünülünmüş ancak akla gelen ilk soru yedek parça tedariği konusunda. Avrupanın düz şehirlerinde kullanılabilir hatta çok da güzel olur. Ancak Türkiye'de hele hele trafiği felç olmuş istanbul sokaklarında sadece hobi olarak kalır.

 4. Bahadır Bahadır

  elektrikli bisiklet bacakları çabuk yorulan ve kişiye zor anlarında yardımcı olacak bir araçtır ancak insanlar neden elektrikli bisiklet kullansın? bir defa orada insanın spor yapmasını engelleyici birçok unsur var. sürekli elektrikli bisiklet kullanan insanın sürekli motor kullanan insandan farkı kalmaz çünkü bu spor olmaz ancak bir yerden bir yere ulaşımını sağlar. ben hiçbir zaman elektrikli bisiklet kullanmam ve böyle yeniliklere de karşıyım. kullanan kullansın. ben kendim kendi kas gücümle rampa çıkmak isterim elektrikli bisiklet neden kullanayım ki?

  1. Bu bisikletler spor için değil, ulaşım için anladığım kadarıyla. Eğer spor yapmak istiyorsan zaten kullanmazsın. Ulaşım için kullanıyorsan gayet mantıklı kullanmak.

 5. Türkiyede elektrikli bisiklet nereden bulurum.