Bir haftada yüz bin oyuncuya ulaşan Online Kafa Topu, yükselmeye devam ediyor
Mobil

Bir haftada yüz bin oyuncuya ulaşan Online Kafa Topu, yükselmeye devam ediyor

Yerel geliştiricilerin yaptığı ve kısa zamanda çok hızlı yükseliş gösteren mobil oyunlardan bir tanesine daha tanıklık ediyoruz. Beta versiyonu 20 Temmuz'da App Store ve Google Play Store üzerinden yayınlanan "Online Kafa Topu" oyunu  henüz yayınlanmasının üzerinden 5 gün gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen toplam da 100 bin kullanıcıya ulaşmayı başarmış durumda.

İzmir merkezli İzmo Bilişim tarafından geliştirilen oyunun bir özelliği aynı zamanda webtekno ve "Teknolojiye Atarlanan Adam" olarak yayın yapan son zamanların popüler içeriklerini üreten ekiple aynı olması.

İzmo Bilişim tarafından 4 ay gibi bir sürede geliştirilen oyun için 5 kişilik bir ekip görev almış. Burada bir parantez açarak İzmo Bilişim'den size biraz daha bahsetmek istiyorum. Son aylarda internetin yeni fenomenlerinden biri olarak söyleyebileceğimiz "Teknolojiye Atarlanan Adam" ve webtekno patformu yine İzmo Bilişim'in kendi içinde geliştirilmiş. Özellikle bölüm sonlarında teknolojik aletleri parçalaması ve farklı(!) üslubuyla "Teknolojiye Atarlanan Adam"'ı çok başarılı bulduğumu söyleyebilirim kesinlikle incelemeler çok bilgilendirici ve birçok kullanıcıya fayda sağlayacak nitelikte buluyorum.

online-kafa-topu-1

Tekrar Online Kafa Topu oyununa geri dönecek olursak  oyun yapan ekip 2 yazılım geliştirme uzmanı, 2 grafiker ve 1 proje yöneticisi'nden oluşmuş. Oyun, Objective-C dilinde yazılmış, server tarafı ise JAVA ile kodlanmış. Oyun da ilk olarak farklı karakterler arasından bir oyuncu modeli seçiyorsunuz ardından o an oyunda online olan oyunculardan bir tanesiyle sistem sizi eşleştiriyor ve 12 farklı sahadan bir tanesinde maç yapıyorsunuz. Her karşılaşma 90 saniye sürüyor  ve minyatür olarak nitelendirebileceğimiz bir saha da kafa ağırlıklı olarak eğlenceli karşılaşmalar gerçekleşiyor :D

online-kafa-topu-2

Oyunu 20 Temmuz - 25 Temmuz aralığında Google play'de 50 bin, Appstore'da ise 45 bin kullanıcı indirmiş.Ekibin aktardığı bilgilere göre oyunda anlık olarak 1000 civarı online kullanıcı oluyor. Oyunda genel olarak oyuncu bulmakta zorlanmadığımızı belirteyim. 1 gün içerisinde ise oyunda yapılan toplam maç sayısı 127.843.  Online Kafa Topu'nu ücretsiz olarak iOS platformu için buradan, Android platformu içinse buradan indirebilirsiniz.

Teknolojiye atarlanan adamın, kendi oyunlarını inceledikleri bölümü aşağıda izleyebilirsiniz. Bir miktar küfür ve argo kelime içerdiği için tahammül edemeyecek olanlar izlemesin. :)

Yorumlar (27)
 1. Harun Salu Harun Salu

  Webtekno'yu yaklaşık 2 aydır takip ediyorum hızlı büyüdüler farklı ve samimi bir tarzları var. Videoları oldukça eğlenceli. Ama içerik konusunda daha başarılı olurlarsa sektörde gelecekte mutlaka yer edieceklerdir

 2. Gökhan Kısır Gökhan Kısır

  Bu firmanın İstanbul'da ofisi yok ve son video webrazzi'ye hiç yakışmadı.

  1. Teknoloji geliştirmek için illa İstanbul da ofis mi tutmak gerekiyor?

  2. Ne alaka istanbulda ofislerinin olup olmaması

 3. Taa ya selamlar oyunu tavsiye ederim bu hafta birinci olana ödül var ödülü alıcam inş :D

 4. Nurettin Bacanak Nurettin Bacanak

  Çok lüzumsuz küfür etmişler videoda, küfrün neye katkısı var?

 5. Webtekno'da 1 ay önce yayınlanan bu uygulama hakkında ki haber de oyunun 4 ay değil, 2.5 ay'da geliştirildiği yazıyor? Ayrıca Google play'de oyun 10-50k indirme aralığına daha yeni girmiş. 1 ay önce yayınlanmış bir oyun daha henüz 10k eşiğini geçmiş ve google play'de 1 ayda 50k indirilme oldu diyorsunuz.

  Bu haber bana Advertorial reklam gibi geldi, Webrazzi'nin bu tarz uygulamaları olduğunu bilmiyordum. Baştan sona istatistik olarak şişirilmiş bir haber olmuş, ama oyun iyi ellerine sağlık :)

  1. YouTube'a bakarsanız video 21 Temmuz'da yayınlanmış yani 1 hafta kafar önce. http://www.youtube.com/watch?v=UgACHCKep9A

   Uygulama Google Play'e 21 Temmuz, App Store'a 20 Temmuz'da yüklenmiş.

   Girişim incelemeleri Advertorial kapsamına girmiyor. Ayrıca Advertorial olan yazılar başlıkta belirtiliyor.

  2. İmzamı atarım altına. Advertorial reklam varsa bizde alalım. Linkleme şekilleri falan tamamen advertorial. Sanırım Webrazzi'de bu yazıyı yazan editör 2 günlük kullanıcı sanıyor bizleri. :D

   1. 2007'deki yazılarımıza bakın aynı linklemeyi göreceksiniz. Girişim incelemelerini advertorial kabul edilmiyor. Advertorial olsa zaten başlıkta yazar. Bizim okuyucunun beğenmediği işe advertorial demesi durumu ne olacak bilmiyorum.

   2. okuyucuya atarlanan webrazzi olmuş Ali bey'in yazdıkları :D "Müşteri her zaman haklıdır." hatırlatalım...

  3. Sayın Ali Altuğ Koca; 21 Temmuz’da yayınlanmış dediğiniz oyun inceleme videosu. Zaten eklediğiniz videoyu izleseydiniz oyunun 5 haftadır yayında olduğu söyleniyor.

 6. Kesinlikle çok iyiler ++++ Takip ediyorum umarım hep böyle giderler

 7. Cem Işık (@bl00Kers) Cem Işık (@bl00Kers)

  Uygulamaya kesinlikle güncelleme gelmesi gerekiyor.Oyunda birçok bug var. O buglar sinir bozucu olabiliyor.

 8. Manavgat Manavgat

  taa selam oyunlara devam teknoloji atarlanan adam

 9. Isim Gerekli Isim Gerekli

  Türklerin yaratıcı olduğu nerede görülmüş, orjinali head soccer olan oyunun aynısını yapmaya çalışmış ama yine berbat ederek bir clone daha ortaya çıkmış...

  1. Head Soccer'inde çakma olduğunu bilmeden yorum yapmışsın. Bu konsepti ilk çıkaran mousebreaker adlı flash oyun sitesi. Ayrıca head soccer dediğin oyun offline, bu oyun online. Oynanış olarakta online kafa topu çok daha iyi. Head soccer'daki topun neden çok yavaş hareket ettiğini düşündün mü? Çünkü senkronizasyon zor. Online oyun ne demek biliyorsan ve kendi sunucularınız üzerinden binlerce adamı eşleştirmek ne demek biliyorsan aradaki farkları da anlarsın, ama dedim ya biliyorsan anlarsın anca. Karşıdan da hiç öyle durmuyor maalesef.

 10. Bu adamları seviyorum ya webtekno adamın dibi :) Bana 2 tane bir akrabamada 1 tane kupa gönderdiler adamlar ya.

 11. Oyun Google Play'e 18 Haziran'da yüklenmiş. Appannie yalan söylemez.

  http://www.appannie.com/apps/google-play/app/com.izmo.onlinekafatopu/

  Eklemek istediğim şey ise TAA'mıdır nedir konsepti hiç beğenmedim. Küfür ederek hedef kitlesinin yaşını iyice aşağılara çekiyor. Zaten gördüğüm kadarıyla 13 yaş ortalaması. Neyse bol şans.

 12. Webtekno bence internetin yeni nesil dili ile gençleri yakalamayı hedeflemiş. Ne kadar doğru tartışılır fakat bunda başarılı oldukları aşikar.

  Saygı duymak lazım, oyun da oldukça güzel ama mutlaka güncelleme gelmell, bazı buglar mevcut. Başarılar.

 13. Bekir Kolaycı Bekir Kolaycı

  Başarıyı hak ediyor bence çok mantıklı ve de güzel. Tabi ki de ufak tefek hataları var. Belki de düzeltilmiştir bile. Ayrıca "Teknolojiye Atarlanan Adam" teknolojiye uzak kalan halkı da kendisine çekiyor.

  Bilmiş bilmiş, antipatik konuşanlara nazaran çok daha iyi işler yapıyor.

 14. Muzaffer Demir Muzaffer Demir

  Öncelikle merhabalar, uygulamanın Play'e 21 Temmuz'da eklendiği değil 21 Temmuz'da güncellendiği belirtilmektedir. Ayrıca uygulama 10k eşiğini yeni geçmiş olup şişirme ve fason bilgilendirme yapıyorsunuz. Webrazzi'ye hiç yakışmadı. Küfür etmek ne zamandan beri samimiyet sayılıyor :)

 15. Bu kadar küfürlü bir videoyu yazıya eklemenizi hiç yakıştırmadım webrazzi.

 16. Gökhan Çoker Gökhan Çoker

  Samimi olalım diye bu kadar vasat, bu kadar ağır sokak ağzı kullanılan bir video buraya hiç yakışmamış.

  Küfürün samimi ve mizahi kullanımı ile buradaki gibi lağım ağzı ile kullanımı arasında çok fark var.

  1. küfür edilsin ama behzat ç gibi olsun, yerinde küfür güzeldir.

   yukardaki videoda plaza ağızı gitmiş yerine recep ivedik ağızı gelmiş, bişeye benzememiş.

 17. Millet çok küfür var eklemenizi yakıştıramadım falan demişler. Kardeşim adamlar belirtmiş orada küfürlü kaldıramayan izlemesin diye. Mazoşist misin sen ? İzleme o zaman. Kaldı ki internet burası önce sansürü kafanızdan kaldırın. Biz küfür edenler olarak varız bunu kabullenin artık. Kimse sizin evinize gelip küfür etmiyor, profilinize ya da mailinize küfür etmiyor. Diğer yerlere de karışamazsın.

  1. Ahlak diye bir şey var. Aile fertleri tarafından küçükken çocuklara öğretilir. Kısacası önemli olan burada küfür edilip, edilmemesi değil ahlaksızlıktır. Ağız bozukluğu gibi kelimelerle de türetilebilir. Karışılır güzel arkadaşım, zaten karışmaya karışmaya millet bu halde ağzından küfür düşmüyor. Yolda nişanlımla yürürken, birisi küfür ettiğinde sanki ben etmişim gibi utanıyorum. Küfürü normal karşılamak ise moda oldu. Recep İvedik ile gelen bir uslüp var zaten, o da ayrı bir tartışma konusu.