Online-offline ajans çalışanlarından Ajans Çalışanları Manifestosu

Online-offline ajans çalışanlarından Ajans Çalışanları Manifestosu

Çok değil bir iki gün önce ortaya çıkan ve sosyal medyada oldukça popüler olan Ajans Çalışanları Manifestosu'na denk geldiniz mi? 5 paragraftan oluşan bir yazıda ajans çalışanlarına seslenen manifesto, kısa bir süre sonra devreye girecek olan ajansihbar.org'u haber veriyor ve belirli konularda farkındalık yaratmaya çalışıyor.

Ajans çalışanlarının geceli-gündüzlü çalışıp, yorgun ve stresli bir hayat sürdüğüne dikkat çeken manifesto; farkındalık yaratmayı ve ajansihbar.org isimli projeyle işverenleri zor durumda bırakmayı amaçlıyor.

Henüz yapım aşamasında olan ajansihbar.org adresi üzerinde; ajans sektörü çalışanlarının işverenleri ve çalıştıkları şirketleri 'şikayet' edebilmesi mümkün olacak. ajansihbar.org'da kullanıcılar tamamen anonim olarak bilgi girişi yapabilecek, IP'leri tutulmayacak. Sonrasında toplanan bu 'şikayet'ler halka açık ortamlarda yayınlanarak söz konusu işveren ve şirketler üzerinde bir baskı kurulması

Gelişmelerden haberdar olmak için arka fonunda bANDİSTA çalan ajanscalisanlarimanifestosu.org'a girip, e-posta adresinizi bırakabilirsiniz. Webrazzi olarak konuyla ilgili gelişmeleri merakla bekliyoruz.

ajans-calisanlari-manifestosu

Yazılımcılar için 501 Developer manifestosu

Bundan yaklaşık 2 sene önce yurtdışında baş gösteren ve oldukça ilgi çeken 501 Developer'ı hatırlıyor musunuz bilmiyorum. Scott Hanselman tarafından ortaya çıkarılan 501 Developers manifestosu, 'saat 05.01 oldu mu işten çıkarım, özel hayatım her zaman işimin önünde gelir' mottosu üzerine dayanıyordu.

Tabii Ajans Çalışanları Manifestosu ile 501 Developers birbirinden oldukça farklı hareketler. 501 Developers özel hayat ile iş hayatı dengesi üzerine eğilirken Ajans Çalışanları Manifestosu ise online ya da offline ajans sektöründe işverenlerin çalışanlara sunduğu maddi&manevi imkanların sorgulanmasına dayanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.