Üst gelir grubunu hedefleyen arkadaşlık sitesi ILookForYou açıldı

Üst gelir grubunu hedefleyen arkadaşlık sitesi ILookForYou açıldı

Oldukça çetrefilli bir iş olmasına rağmen, Türkiye'de -dünyanın birçok yerinde olduğu gibi- online arkadaşlık servisleri giderek yaygınlaşıyor. Bu sayede, daha fazla site ve uygulama, daha odaklı hizmet sunabiliyor. Türkçe'de seni arıyorum anlamına gelen, ILookForYou'nun odağında ise premium hizmet ve 25-45 yaş arası kadınlar var.

Bundan iki yıl önce SEM Connect'i İstanbul'da kuran Lionel Farinha'nın eşi Cecile Ferinha'nın projesi ILookForYou geçtiğimiz Mayıs ayında açıldı. Lionel, ILookForYou ile, eğitimli, meslek sahibi ve birçoğu meşguliyetleri nedeniyle özel hayatlarına zaman ayıramayan kadınları hedeflediklerini söylüyor. Lionel ve Cecile çiftini bu tip bir iş fikrine yönelten faktörlerden biri de kendi çevrelerinde bu profile uyan çok sayıda arkadaşları olmasıymış.

ILookForYou, bu spesifik segmente, Türkiye'deki diğer arkadaşlık sitelerinden farklı olarak, kendilerini rahat hissedebilecekleri bir alan sunmak amacıyla kurulmuş. Ücretsiz olarak kullanmaya başladığınız ILookForYou'da bir süre sonra ücretli üye olmaya ihtiyaç duyuyorsunuz. 1 aylık 199 TL, 3 aylık 299 TL, 6 aylık 399 TL veya 12 aylık 499 TL olmak üzere dört farklı üyelik teklifi sunan ILookForYou'nun fiyatlandırma politikası da pazarda üst segmentte konumlandırıldığını gösteriyor. Bu politika, ILookForYou'nun daha yüksek gelir grubunun "kaliteli hizmet" arayışını karşılamayı amaçlıyor.

ILookForYou profil

Kurucuları ILookForYou'nun online eşleşmeye psikolojik açıdan yaklaştığını belirtiyorlar. Siteye üyelik aşamasında, en sevdiğiniz yemekten beğendiniz filmlere, kendinizi tanımladığınız kişilik özelliklerinden favori hediyelerinize kadar bir dizi soruyu yanıtlamanız gerekiyor. Sitede OKCupid'de olduğu gibi karşı taraftan beklentilerinizi yansıtan her cevabın sizin için ne kadar öncelikli olduğunu da belirtmeniz gerekiyor.

Bu bilgilerle kişilik, ilişki ve değerler başlıkları altında eğilimlerinizi Harmoni raporuyla analiz eden ILookForYou, girdiğiniz diğer, yaş, cinsiyet, kilo vs gibi bilgilerinizle birlikte detaylı bir profilinizi oluşturuyor. Ardından site bu verilerle en çok uyuşan (yüzde 50'nin üzerinde) potansiyel eşleri sıralıyor. Eşleşen her profilin sizin profilinizle yüzde kaç oranında uyuştuğunu görebiliyor, dilerseniz profilleri görüntüleyebiliyorsunuz. Site, diğer kullanıcılar profilinizi görüntülediğinde size e-posta gönderiyor.

ILookForYou'da iletişim yanlızca metin mesajlarıyla sağlanmıyor ve premium birçok özelliğin iletişimde devreye girdiğini görmek mümkün. İlk etapta kendini tanıtmakta zorlananlar için "Beni tanıt" ile sitenin sizi karşı tarafa tanıtmasına izin verebiliyor, "Any 5" ile seçtiğiniz 5 soruyu göndererek karşı tarafı daha yakından tanıyabiliyorsunuz.Dilerseniz e-kart ya da fotoğraf gönderebiliyor veya fotoğraf isteyebiliyorsunuz.

Şu anda yalnızca webde olan ILookForYou'nun yakın zamanda iPad ve iPhone uygulamalarının yayınlanması planlanıyor.

Denemek isterseniz ILookForYou burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.