Tamamen yenilenen Foursquare'in ilk görüntüleri
Mobil

Tamamen yenilenen Foursquare'in ilk görüntüleri

İki ayrı uygulamaya bölünmesiyle birlikte, köklü bir dönüşüm sürecine giren Foursquare, yenilenen yüzüyle karşımızda. Şirketin blogunda bugün yani 23 Temmuz'da paylaştığı haber ve görüntülerden yola çıkarak Foursquare'in tam anlamıyla baştan yaratıldığını söyleyebilriiz.

Foursquare ile ilgili göze çarpan ilk yenilik, değişen logosu. Tamamen yeni bir uygulama geliştirmek isteyen ekip, bunun için yeni bir logonun gerektiğini söylüyor. Check-in özelliği olmayan yeni Foursquare'in check-in işaretli bir logo kullanmaktan vazgeçmesi pek de sürpriz değil.

Halihazırda Batman kod adıyla anılan uygulamanın logosu da süper kahraman logolarından esinlenilerek tasarlanmış. Foursquare, bunu kullanıcılarına etraflarını keşfetmeleri için süper güçler verdiğini söyleyerek açıklıyor. İlginç bir yorum ama eğlenceli.

Yeniden kurgulanan Foursquare, kullanıcılarından öğrenen bir uygulama ve eskisine göre çok daha kişisel olma iddiasında. Yani bir kullanıcının gördüğü ile diğerininki birebir aynı olmayabilir. Buna rağmen genel hatlarıyla yeni Foursquare'in ekran görüntüleri de paylaşılıyor. Uygulamayı açtığınızda sizi aşağıdaki gibi bir sayfa bekliyor. Özelleştirilen içerikler artık pembe renkte geliyor.

Yeni Foursquare ekran

Foursquare'in Robin'i Swarm da yeni tasarımda unutulmamış. Her iki uygulamayı da kullanıyorsanız, sağdaki görseldeki gibi check-in yapabileceğiniz bir Swarm tuşu görüyorsunuz.

Yeni Foursquare

Açıklamada yeni Foursquare'in yakında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor. The Verge'ün özel haberinde yeni Foursquare'in iki hafta sonra yayınlanacağı bilgisi var. Yeni Forusquare ile ilgili daha fazla detay için buradaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Yorumlar (7)
 1. Mertmerdane Mertmerdane

  Bu foursquare'nin ne yaptığı belli değil yahu. Önce swarm'ı soktu gözümüze şimdi arayüzü değiştiriyor :D

 2. Biraz üzücü, ancak bu noktadan sonra işleri daha da zor. Bizim gibi cok kullanıldıkları ulkelerde de guc kaybedecekler.

  Check-in bölümünü kaldırmaları Amerika'da da bir değişiklik ortaya çıkarmazsa, ki bence daha da olumsuz olur, o zaman işleri önceye göre daha da zorlaşır.

 3. Yalnız yorum bölümünü bu kadar aşağılara atarak, içeriklere katılım oranını düşüreceksiniz ki, eskisi kadar bir katılım göremiyorum zaten. Bunu belirtmek bu yazıya nasipmiş.

  1. Yorumlara bir bakayım diye aşağı inerken aynı şeyi düşünmüştüm bende. Kesinlikle bu konuda bir düzenleme yapılması gerekiyor.

 4. Arda Akgün Arda Akgün

  Yorum bölümü gerçekten çok aşağıda ve bu Yusuf Bey'in dediği gibi, katılımı ciddi oranda düşürüyor. Eskiden olduğu kadar çok yorum bırakılmıyor artık ve bence eski yorum bölümünün yarattığı interaktif ortam webrazzi'nin yeni tasarımındaki en büyük eksiklik. İvedilikle düzeltilmesi hepimizin yararına olur.

 5. Check in özelliği olmadığı için kaldırdım artık tamamıyla Swarm a geçtim zaten amaçları bu olsa gerek

 6. bence herşeyden önce check in yaparken mekanı görmemiz lazım çünkü mekanların çok kopyası var