Tamamen yenilenen Foursquare'in ilk görüntüleri

Tamamen yenilenen Foursquare'in ilk görüntüleri

İki ayrı uygulamaya bölünmesiyle birlikte, köklü bir dönüşüm sürecine giren Foursquare, yenilenen yüzüyle karşımızda. Şirketin blogunda bugün yani 23 Temmuz'da paylaştığı haber ve görüntülerden yola çıkarak Foursquare'in tam anlamıyla baştan yaratıldığını söyleyebilriiz.

Foursquare ile ilgili göze çarpan ilk yenilik, değişen logosu. Tamamen yeni bir uygulama geliştirmek isteyen ekip, bunun için yeni bir logonun gerektiğini söylüyor. Check-in özelliği olmayan yeni Foursquare'in check-in işaretli bir logo kullanmaktan vazgeçmesi pek de sürpriz değil.

Halihazırda Batman kod adıyla anılan uygulamanın logosu da süper kahraman logolarından esinlenilerek tasarlanmış. Foursquare, bunu kullanıcılarına etraflarını keşfetmeleri için süper güçler verdiğini söyleyerek açıklıyor. İlginç bir yorum ama eğlenceli.

Yeniden kurgulanan Foursquare, kullanıcılarından öğrenen bir uygulama ve eskisine göre çok daha kişisel olma iddiasında. Yani bir kullanıcının gördüğü ile diğerininki birebir aynı olmayabilir. Buna rağmen genel hatlarıyla yeni Foursquare'in ekran görüntüleri de paylaşılıyor. Uygulamayı açtığınızda sizi aşağıdaki gibi bir sayfa bekliyor. Özelleştirilen içerikler artık pembe renkte geliyor.

Yeni Foursquare  ekran

Foursquare'in Robin'i Swarm da yeni tasarımda unutulmamış. Her iki uygulamayı da kullanıyorsanız, sağdaki görseldeki gibi check-in yapabileceğiniz bir Swarm tuşu görüyorsunuz.

Yeni Foursquare

Açıklamada yeni Foursquare'in yakında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor. The Verge'ün özel haberinde yeni Foursquare'in iki hafta sonra yayınlanacağı bilgisi var. Yeni Forusquare ile ilgili daha fazla detay için buradaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.