Google'dan 1 milyon dolar ödüllü mühendislik yarışması: Little Box Challenge
Etkinlikler

Google'dan 1 milyon dolar ödüllü mühendislik yarışması: Little Box Challenge

little-box-challengeGoogle dünya genelinde başvuruları kabul ettiği mühendislik yarışması Little Box Challenge'ı paylaştı. Dünya genelinde olmasına karşılık yarışmaya İtalya, Brezilya ve Suriye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelerden katılım kabul edilmeyen yarışmayı Google IEEE ile birlikte düzenliyor.

Ödülüyle dikkat çeken yarışmada belirlenen miktar 1 milyon dolar. Ödülü kazanmaya giden sürecin biraz uzun olduğunu belirtelim.

Yarışmada Google doğru akımı alternatif akıma dönüştüren cihaz olan inverterın dahada küçük boyutlarda aynı performansı sağlamasını istiyor. 30 Eylül'e kadar başvuruları alacak yarışmada 18 finalist Ekim 2015'te ABD'de ürünle birlikte sunumlarını gerçekleştirecekler.

Kazanın Ocak 2016'da belirli olacağı yarışmaya Türkiye'den başvuruların kabul edildiğini belirtelim. İlgineneler yarışma takvimine ve detaylarına buradan ulaşabilirler. google-ieee

Yorumlar (2)
  1. Ali Bal Ali Bal

    Ömür yeter mi o sonucu beklemeye...

  2. Bunu basarabilen takim, zaten daha yuksek miktar bir yatirim alir ve daha sonra Google'a cok yuksek bir miktara satar. Boyle bir teknoloji yapabilen bir takim 1 milyon dolar odulu napsin ben anlamadim.