Facebook, gördüğünüz içerikleri daha sonrası için kaydetmenizi sağlayan "Save" butonunu tanıttı

Facebook, gördüğünüz içerikleri daha sonrası için kaydetmenizi sağlayan

Facebook, kullanıcılar tarafından zaman zaman istenen önemli bir özelliği devreye almaya başladığını resmi blogu üzerinden açıkladı.

"Save" adı verilen yeni özellik sayesinde, Facebook'ta gördüğünüz bir içeriğe daha sonrasında bakmanız için size özel bir alanda kayıt altına alıyor. Çoğu okuma ve RSS aracında "Save for Later" özelliği olarak gördüğümüz bu özellik sayesinde artık daha sonrası için kaydetmek için Save butonunu kullanabileceğiz.

Önümüzdeki birkaç günde eklenmesi ve tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale gelmesi beklenen özellik, Facebook uygulamasının hem iOS hem de Android versiyonunda kullanılabilir olacak.

introducingsave

Yeni özellikle birlikte menünüzde "Saved" adında bir klasör de açılıyor. Sadece okumak istediğiniz haberleri değil, dış bağlantıları, mekanları, Facebook sayfası bulunan müzik gruplarını ya da kitapları da burada kayıt altına alabiliyorsunuz. Kısacası burayı ister Foursquare'deki gibi bir to-do-list olarak kullanmanız, isterseniz de daha sonra incelemek ve saklamak istediğiniz linkleri kaydettiğiniz bir bookmark listesi olarak kullanabilmeniz mümkün.

Facebook'un yeni Save özelliğini canlı olarak gösteren bir videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.