ODTÜ'nün düzenlediği Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı'nda yeni dönem için başvurular başladı
Eğitim

ODTÜ'nün düzenlediği Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı'nda yeni dönem için başvurular başladı

Sizlere bundan yaklaşık olarak 1 sene önce duyurusunu yaptığımız, ODTÜ'nün düzenlediği Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı'nın bu yıl da organize edileceğini ve hatta başvuruların başladığını öğrendik.

ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi ve Business Management Institute'un idari, ODTÜ Bilgi İşlem Merkezi'nin teknik desteği ile düzenlenen Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı'na başvurular Eylül ayı içinde sona erecek, dersler de Ekim ayı içinde başlayacak. 2014 yılının Eylül ayında başlıyor. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği'nin temel 8 dersini içeren ve tamamen online olarak gerçekleşecek olan eğitim programının temel amacı ise bilgi teknolojileri ya da bilgisayar mühendisliği eğitimi alamamış ancak bu konuya ilgi duyan kişileri akademik bir eğitimle desteklemek.

odtu-sertifika

Canlı video konferans ile öne çıkan eğitim programı hakkındaki tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. Volkan Akkuş Volkan Akkuş

  Ankara dışında yaşayan ve prestijli bir yüksek lisans programı arayanlara da ODTÜ Enformatik Enstitüsü ION programını öneririm. Üst seviye hocalardan bilgisayar mühendisliği konularını öğreniyorsunuz. Tez yok ve uzaktan eğitim sayesinde sadece sınavlara gidiyorsunuz. Kolay mı, değil. Ucuz mu, değil. Değer mi, kişiye göre değişir ama bence değer. Yeni mezun oldum oradan biliyorum.

  http://ii.metu.edu.tr/informatics-online-ms-program

 2. Furkan Dinç Furkan Dinç

  aynı eğitimi ve bunların yanında daha bir çok kategoride eğitim videolarını sınırsız erişim ve tekrar izleyebilme özelliğiyle farklı platformlarda 250 tl gibi bir rakama alabiliyorsunuz. Bu eğitimde tek avantaj birer günlük yüzyüze eğitim durumu ki bu açığıda her ne kadar akademik olduğunu söylemeselerde kimi "akademisyen"ler istanbul'da düzenlenen kimi "ücretsiz" seminer ve programlardan kat ve kat daha etkili şekilde kapatılabilirler. Ben böyle yaptım. Ordan biliyorum. Eğitimler, katılım sağlanmış 10'un üzerinde ücretsiz eğitim semineri ve sertifika programı, yol masrafları, yemek, seminerlerde tanışılmış yüzlerce kişi ve bunlarından arasında iş iletişimi kurulupta proje bazlı çözüm üretilmiş 10'larca insan, bu projelerin getirisi olan yaklaşık 20 bin tl ve çok daha fazlası. Diyeceğim o ki, bu eğitim durumları vs. çok yorucu ve zaman kaybı. Eğitim kanımca zaman aralığına sığdırılmamalı. İnsan istediği zaman istediği yerde eğitimini kendi alabilmeli. Dilediği şekilde ve ücretsiz. Neyse umarım farklı bir yol gösterebilmişimdir.

 3. Gencebaydemir Gencebaydemir

  Stanford, Carnegie Mellon gibi dunyaca unlu universitelerde online yuzlerce ucretsiz bilisim teknolojileri ve yazilim gelistirme kurslari duzenlenmekte. Binlerce insana ulasan, farkindaligi ve populerliklerini bu sayede arttiran kendini ispatlamis bu tip kurumlarin politikalarindan umarim bizim guzide universitelerimiz de nasiplerini alirlar...

  1. burada anlatilanlari insanlar kendi kendilerine de rahatlikla ogrenebilirler ancak burada onemli olan sertifikayi odtu'nun vermesi. bu programda odtu'nun hocalari kaynaklari gostermek disinda gercekte size cokta birsey ogretmiyor aslinda. sadece sinavlari kendileri yaparak sizin bu isi bilip bilmediginizi onayliyorlar. bence cok basarili bir sertifika programi hatta cogu universitenin yuksek lisans programindan daha iyi ve gecerli oldugu rahatlikla soylenebilir.