Turkcell tepe yönetiminde giden isimlerin yerine kimlerin geleceği belli oldu

Turkcell tepe yönetiminde giden isimlerin yerine kimlerin geleceği belli oldu

Turkcell'in Nisan ayı sonunda tepe yönetiminden üç ismin ayrılmasıyla başlayan organizasyon değişikliği süreci son şeklini alıyor. Şirketin 7 Temmuz tarihli İMKB bildirisine göre, tepe yönetiminden ayrılan üç ismin yerine yeni atamalar yapıldı. Buna göre Turkcell'de organizasyon değişikliği şu şekilde gerçekleşti:

  • İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Meltem Kalender ayrıldı. Yerine atanan isim Seyfettin Sağlam oldu. Sağlam, Turkcell Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak.
  • Nisan sonundan bu yana Meltem Kalender yerine vekalet eden Banu İşçi Sezen de Sağlam'a bağlı olarak çalışacak ve Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak.
  • Organizasyon değişikliğinde Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Acar da görevinden ayrılmıştı. Bireysel Satış ve Bireysel Pazarlama fonksiyonları, Bireysel Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı olarak birleştirilmiş ve bu pozisyona Burak Sevilengül atanmıştı. Sevilengül'e bağlı görev yapmak üzere Turkcell'in Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ise Burak Ersoy oldu. Organizasyon değişikliği sırasında bu fonksiyona bağlanan bir diğer birim ise Kurumsal İletişim bölümü olmuştu. Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler de bu değişiklikle görevinden ayrılmıştı.
  • Turkcell'in tepe yönetimindeki bir diğer organizasyon değişikliği Grup Strateji ve Stratejik Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı fonksiyonu oluşturulması kararıydı. Atamalarla birlikte  Turkcell'in Grup Strateji ve Stratejik Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doğa Ünay oldu.
turkcell yönetim takımı
Turkcell'in eski yönetim ekibi

Turkcell tepe yönetiminde yeni görevlerine başlayacak olan yöneticilerin kısa özgeçmişleri ise şu şekilde:

Seyfettin Sağlam: Turkcell'e katılmadan önce , Ocak 2013'te Başkan Danışmanı olarak İMKB’de çalışmaya başlamış ve Mart 2013 itibarıyla IMKB Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı. Sağlam ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nden mezun.  Marmara Üniversitesi’nde Uluslararası Kalite Yönetimi dalında yüksek lisans sahibi.

Banu İşçi Sezen, 2003 yılında Turkcell İnsan Kaynakları ekibine katılmış ve 2008 yılı itibarıyla Turkcell Akademi Direktörü olarak atanmıştı. 30 Nisan 2014’ten bu yana Turkcell İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürüten Sezen, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunu.

Doğa Ünay, Aselsan ve Motorola gibi şirketlerdeki mühendislik deneyiminin ardından 2008 yılında Turkcell’e katılan Doğa Ünay sırasıyla Kurumsal Strateji uzmanı ve son olarak da CEO Destek Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştu. Ünay, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun. Ünay'ın Harvard Üniversitesi İşletme Bölümünden MBA derecesi var.

Burak Ersoy, 2010 yılında Turkcell’e katılan Burak Ersoy, Bireysel Satış Kanal Müdürlüğü, Kurumsal Küçük Ölçekli Firmalar Müdürlüğü ve Kurumsal Küçük Ölçekli Firmalar Direktörlüğü pozisyonlarını yürütmüştü. Ersoy, ODTÜ Maden Mühendisliği mezunu ve Gazi Üniversitesi Pazarlama bölümünden yüksek lisans derecesine sahip.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.