Turkcell tepe yönetiminden üç isim ayrıldı [Doğrulandı]

Turkcell tepe yönetiminden üç isim ayrıldı [Doğrulandı]

turkcell yönetim takımıBu sabah, Turkcell'in üst düzey yönetim takımından üç isimle ilgili ayrılık haberleri geldi. Konuya yakın kaynakların aktardığı bilgiye göre Turkcell tepe yönetim takımından birden fazla isim ayrılıyor. Şu anda konuşulan isimler Kurumsal İletişim ve İlişkilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Meltem Kalender ve Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Acar.

Güncelleme: Turkcell tarafından yapılan resmi açıklamayla istifalar doğrulandı.

Turkcell'e 2000 yılında katılan Hulusi Acar, 2009 yılı Aralık ayından beri Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yapıyordu. Acar bundan önce Turkcell'de Bireysel Satış bünyesinde Satış Yönetimi ve Toptan Satış - Distribütör Yönetimi Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmüştü.

Meltem Kalender ise, Turkcell'e 1998 yılında katılmıştı. Öztürk, 2001 – 2011 yılları arasında Çalışan İlişkileri Yönetimi Bölüm Başkanı olarak görev yaptı ve ardından Öztürk, İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine başladı.

1998 yılında Turkcell'e katılan Koray Öztürkler, 2002-2008 yılları arasında Yatırımcı İlişkileri'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştı.

Güncelleme: Turkcell'in Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) iletilen Özel Durum Açıklaması'yla üç istifa haberi doğrulandı. Yukarıda paylaştığımız üç isimin de görevlerinden ayrıldığı haberi bu şekilde kesinleşmiş oldu. 

Turkcell tarafından KAP'a iletilen Özel Durum Açıklaması'nda tepe yönetimindeki ayrılıkların 30 Nisan tarihinden itibaren geçerli olacağı belirtiliyor. Ayrılıkları kapsayan bu organizasyonel değişiklikle birlikte, Hulusi Acar'ın yerine Turkcell'in halihazırda Bireysel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Burak Sevilengül geliyor. Sevilengül, Turkcell'in Bireysel Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak.

Açıklamada Meltem Kalender yerine yeni biri atanıncaya kadar Turkcell Akademi Direktörü Banu İşçi Sezen'in vekalet edeceği bildiriliyor. Koray Öztürkler'in sorumluluğundaki Kurumsal İletişim birimi de Bireysel Pazarlama ve Satış fonksiyonuna bağlanıyor. Ancak Öztürk'ün yerine kimin geleceği henüz açıklanmadı.

Turkcell yönetiminde yapılan bir diğer değişilik de Grup Strateji ve Stratejik Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı fonksiyonunun oluşturulması. Ancak bu pozisyona kimin atanacağı henüz açıklanmadı.

Turkcell tarafında KAP'a iletilen açıklamanın tam metnini aşağıda görebilirsiniz:

Stratejik önceliklerimiz ve operasyonel verimlilik hedeflerimiz kapsamında 30 Nisan 2014 tarihinden geçerli olmak üzere organizasyon yapımızda değişiklikler yapılmıştır.

 - Bireysel Satış ve Bireysel Pazarlama fonksiyonları "Bireysel Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı" olarak birleştirilmiştir. Hali hazırda Bireysel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Burak Sevilengül bu yeni fonksiyonun sorumluğunu üstlenmiştir. Şirketimiz Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Acar görevinden ayrılma kararı almıştır.

 - Kurumsal İletişim bölümü "Bireysel Pazarlama ve Satış" fonksiyonuna bağlanmıştır. Şirketimiz Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler görevinden ayrılma kararı almıştır

 - "Grup Strateji ve Stratejik Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı" fonksiyonu oluşturulmasına karar verilmiştir.

 - Şirketimiz İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Meltem Kalender görevinden ayrılma kararı almıştır. Yeni bir atama yapılıncaya kadar İnsan Kaynakları fonksiyonuna Turkcell Akademi Direktörümüz Banu İşçi Sezen vekalet edecektir.

Ayrılma kararı alan Genel Müdür Yardımcılarımıza Turkcell'in lider iletişim ve teknoloji şirketi olması sürecinde gösterdikleri önemli katkılarından dolayı, Turkcell ailesi olarak, tüm emekleri için çok teşekkür ediyor, bundan sonraki iş yaşamlarında başarılar diliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.