SellAnyCar.com CEO'su Saygın Yalçın ile şirketin Türkiye planlarını konuştuk [Röportaj]
Webrazzi TV

SellAnyCar.com CEO'su Saygın Yalçın ile şirketin Türkiye planlarını konuştuk [Röportaj]

SellAnyCar webrazzi Tv

2013 yılında Dubai'de faaliyetlerine başlayan SellAnyCar.com ikinci el otomobil satışlarında online ekspertiz hizmeti sağlıyor. Geçtiğimiz Mart ayında Türkiye pazarına giriş yapan şirket, herhangi bir ikinci el aracı 30 dakika içinde satın alma garantisiyle dikkat çekmişti.

Bu hafta Webrazzi TV'de SellAnyCar.com ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Kurucu ve CEO'su Saygın Yalçın, Orta Doğu'nun seri girişimcilerinden biri olarak tanınıyor. Orta Doğu'nun en popüler alışveriş sitesi Souq.com tarafından 2012 yılında satın alınan özel alışveriş sitesi Sukar.com'u kuran Yalçın, aynı zamanda Maqtoob.com'u Yahoo'ya satan Jabbar Internet Group'un da ortaklarından biri.

Türkiye'nin büyük ikinci el otomobil pazarının sunduğu fırsatları değerlendirmek isteyen SellAnyCar.com, kullanıcılarına web'den veya mobilden satmak istedikleri araçları hızlı bir biçimde, formaliteleri en aza indirerek satma vaadiyle rakiplerinden ayrışmak istiyor.

İncelemek isterseniz SellAnyCar'ın mobil uygulaması Android için burada, iOS içinse burada.

Yorumlar (7)
 1. 1 ay önce aldığım Megane'nın özelliklerini girdim. Teklifi aldım. Yine çevremde yakın zamanda Ford Mondeo ve Fiat Linea alan yakın akrabaların otomobillerinin özelliklerini girip teklif aldım. Genelde üç aşağı beş yukarı 2-3 bin tl aşağı fiyat teklifi geliyor. Sayfalarca search yapıp arabanıza benzer araçlar ne kadar, ilan detayı hazırlama vs uğraşmak istemeyip çok acil satmak isteyenler için iyi bir hizmet. Lakin Türkiye'de her dakika araba alınıp satılan bir platform karşısında işleri kolay değil. Başarılar..

 2. 2007 honda aracımın bilgilerini girdim 18 bin tl teklif verdi. Bide uygulama çok adil diyor . Hadi oradan

  1. 2007 model honda arabanın donanımını bilmiyorum isterseniz aracınıza ekspertiz yapıp bir fiyatlandırma yapa biliriz sizin aracınıza piyasada 18.000 tl verirlerse biz size 20.000 tl veririz slm

 3. Renklidergi Renklidergi

  hehe benim de 2 yıl önce 40.000 TL ye aldığım aracıma 50.000 TL fiyat biçti :D

  1. Büyük bir ihtimalle sizin aracınızı sistem 2000 motor olarak fiyatlandırmış 1600 cc girerseniz gerçek değerini bulabilirsiniz tşk

 4. Emek Kirbiyik Emek Kirbiyik

  Inanilmaz bir girisimci. Yaptigi is baya ilginc. Bravo gercekten.

 5. Bugün yaptığım bir değerleme fiyatlandırmada sıkıntılar olduğunu gösterdi. 48.000 tl değerindeki araca 36.000 tl değer biçti. Değişkenler üzerinde oynasam da en az 7.000 tl sapma yakalayabildim. Üstelik bu kadar az değişken doğru hesaplama yapamaz. Sapma 3 aşağı 5 yukarı olsa hadi neyse derim :) Eğer fiyat sabit ve müşteri temsilcisi ile telefonda pazarlık edeceksek de girişimin galeriden farkı kalmaz.

  Hususi olarak araç alım satımından edindiğim tecrübe ile bir hesaplama yöntemi geliştirdim ve en fazla 1.000 tl sapma veriyor. Defalarca farklı modeller üzerinde denediğim yöntem sağlıklı sonuçlar veriyor. Hal böyle olunca bunu bir girişime dönüştürme kararı aldım. Mobil uygulama geliştirerek yol alacağım. Birkaç ay içinde uygulamamız hazır olacak. Takip edin :)