İlki 15 milyon indirilen yerli mobil oyun Manuganu 2, oyuncularla buluştu

İlki 15 milyon indirilen yerli mobil oyun Manuganu 2, oyuncularla buluştu

İlk versiyonunu geçtiğimiz yıl Mart ayında tanıttığımız Manuganu, bağımsız oyun geliştirici Alper Sarıkaya'nın kişisel olarak geliştirdiği bir proje olarak karşımıza çıkmıştı. Oyunu geçtiğimiz yıl sizlere aktarırken "Tek kişilik dev kadro" terimini kullanmıştık, Manuganu 2'de de aynı durum söz konusu :)

Manuganu geçtiğimiz yıl yayınlandıktan sonra gerek yerli gerek yabancı oyuncular tarafından büyük ilgi görmüş ve ardından  tüm platformlarda yayınlanmıştı. Alper Sarıkaya'nın aktardığı son bilgilere göre ilk oyun oyun tüm dünyada 15 milyondan fazla indirilmiş. Ağırlıklı olarak ise Android kullanıcılarının ilgisini çekmiş.

Manuganu'nun ilk versiyonu yayınlandıktan sonra Alper Sarıkaya oyunun 2. versiyonu için çalışmalara başlamış ve oyunun yapımı 1 yıl sürmüş. Ek olarak belirttiği ise bu 1 yıllık sürenin tamamının oyunun geliştirilmesi için harcanmış olduğu yani Manuganu 2 tam zamanlı olarak üzerinde çalışılan ve geliştirilen bir oyun.

Bununla birlikte oyuna, hikaye de eklendiğini belirtelim. Kahramanımız Manuganu'nun en yakın arkadaşı Daadi, canavar Goyakoka tarafından kaçırılıyor ve bir dağın içine hapsediliyor bizde onu kurtarmaya çalışıyoruz.

manuganu-2

İlk oyundan gelen eleştirileri ciddi şekilde dikkate aldığını söyleyen Sarıkaya, yeni oyunla birlikte ilk oyunda geliştirilmesi gereken kısımlar ve kullanıcıların beklentileri doğrultusunda bir çalışma yapmış. İlk oyunda olduğu gibi bu oyunun da müzikleri hariç geri kalan kısımları kendisi  tarafından yapılmış ve oyunu Unity üzerinde geliştirmiş.

2005 yılından bu yana görsel efekt ve 3 boyutlu animasyon alanlarında çalışan Sarıkaya, durum böyle olunca bu tecrübesini oyunlarına yansıtmış ve özellikle Manuganu 2'de karakter modellemelerinin tarzı ve hareket animasyonlarının çok başarılı olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.

manuganu-2-screenshots

Oyun bir platform oyunu, karşımıza çıkan düşmanlardan temel olarak zıplayarak, durarak, yüzerek, uçarak ve tabi ki koşarak kurtuluyoruz :D . Bölüm sonu canavarlarının oyuna eklendiğini belirtelim. Böylece bazı bölüm sonları daha heyecanlı hale gelmiş.

Oyun şu an için yalnızca iOS platformunda var ve fiyatı 1,99 TL. Manuganu 2'yi buradan indirebilir, aşağıda tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.