Group Innovation'ın ilk projesi Aldido.com e-ticarete iddialı bir giriş yapıyor

Group Innovation'ın ilk projesi Aldido.com e-ticarete iddialı bir giriş yapıyor

Amazon.com gibi her çeşit ürünün satıldığı e-ticaret girişimleri her zaman ayakta kalacak ama gerek yatırım gerek yönetim anlamında hiç kolay bir iş değil. Bu alana adım atan yeni girişimlerden Aldido.com ise arkasına aldığı 10 başarılı firma sayesinde bu alanda üst sıralara yükselmeyi hedefliyor.

Aldido'nun arkasında bilişim, telekomünikasyon, otomotiv, sigorta, medikal, yatırım ve uluslararası ticaret danışmanlığı sektörlerinde faaliyet gösteren 10 başarılı firmanın ortaklığı ile kurulan Group Innovation adlı yeni bir şirket var.

Ocak 2014'te kurulan bu şirket, farklı sektörlerde edinilen tecrübe ve bilgi gücünü bir grup çatısı altında buluşturarak yeni yatırım olanaklarını ve pazar fırsatlarını takip ediyor. Aldido.com da işte bu şirketin ilk girişimi ve 15 Şubat 2014'te kapılarını müşterilerine açmış bulunuyor.

aldido.com eticaret sitesi

E-ticarete 2006 yılında Gedikgross ile adım atan ve e-ticaret sektöründen ayrılmayan Gökhan Yavaş'ın CEO'su olduğu Aldido.com, şu anda 23 kategoride 200 binden fazla ürünü müşterilerine sunuyor. Şaşırtıcı gelebilir ama Aldido işe hazır bir e-ticaret altyapısıyla başlamış. Bu ay sonunda ise kendi geliştirdiği altyapıya geçmeyi ve önümüzdeki ay 200 bin ürün çeşidini daha satışa sunmayı hedefliyor.

Sepet ortalaması 467 TL

aldido.com gokhan yavasAldido, Nisan 2014'te 425 bin tekil ziyaretçiye ve 10 bin üyeye ulaşmış. Kartlı ödeme sistemlerinin yanında Paypal ile de ödeme alıyor ve sepet ortalaması 467 TL gibi oldukça yüksek bir rakam. Peki Aldido diğer büyük rakipleri arasından sıyrılması için yeterli mi?

Gökhan Yavaş'tan özellikle elektronik BT ürünlerinde fiyat rekabetine girdiklerini söylüyor ve stratejilerini "C2c tadında B2c yapmak istiyoruz." şeklinde özetliyor.

BT ürünlerinde fiyat rekabetinin karlılığı tartışma götürür ama 10 kişilik çağrı merkezi ve operasyon ekibinin Aldido'da kullanıcılardan gelecek sorulara cevap vermek için hazır beklemesi satışları artırmak için faydalı bir yöntem.

Yurtdışına açılma hedefi de var

Kredi kartları taksit yasasının yeniden düzenlenmesinin 2014'de e-ticarete ket vuran en önemli gelişme olduğunu söyleyen Gökhan Yavaş, bu yıl 1 milyon dolar sermaye ayırdıkları Aldido'yu yurtdışı pazarına da açmak istediklerini paylaşıyor.

TÜBİSAD raporuna göre Türkiye'de e-ticaret hacmi 14 milyar TL. Aldido'nun rekabet ettiği alandaki lider girişimlerin hacmi de milyar dolarlar seviyesinde. 2014 sonunda e-ticaret hacminin nasıl değişeceğini ve Aldido'nun bu pazardan ne kadar pay alacağını merakla bekliyoruz. Diğer yandan Group Innovation 2015'te yeni projelerini de hayata geçirecekmiş ve bu girişimlerin Aldido'yu hızlandırması da mümkün olabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.