Kickstarter'da patates salatası yapma projesi
Yatırım

Kickstarter'da patates salatası yapma projesi

Topluluk destekli fon toplama platformu Kickstarter'da dikkat çeken girişimleri sizlerle zaman zaman paylaşıyoruz. Özellikle nesnelerin interneti odağında başarılı girişimlerin yer aldığı ve çoğu zaman da fonlandığı Kickstarter'da bu sefer bambaşka bir girişim dikketleri üzerine çekti.

Patates salatası yapmak istediğini belirten girişim içine konulacak malzemelere karar veremediğini belirterek 10 dolar aradığı fon kampanyasını açtı. Ardından olan oldu, 4 günün içerisinde 8 bin dolardan fazla fon toplayan girişimcinin daha fon toplamak için 26 günü var.

Ohio'da yaşayan Zack Danger'ın fikrin basitliğiyle birlikte 1 dolardan 50 dolara değişen fonlama seçeneklerini eğlenceli  ve yaratıcı içeriklerle harmanlamış. Zack 1 dolar ödeyenlerin isimlerini patates salatasını yaparken tek tek söyleceğini belirtirken, 50 dolar verenlere patates salatasıyla birlikte teşekkür ettiği bir kartpostal göndereceğini vadediyor.

Kickstarter geleneği olarak işin riskli yanlarının anlatıldığı ve projenin tutmama ihtimalinin anlatıldığı alanaysa Zack Danger, ilk patates salatası olduğunu ve güzel olmamam ihtimalinin bulunduğunu belirtiyor :) Kickstarter'ın gördüğü değeri azaltır mı bilinmez ama patates salatası Kickstarter'ı yeni insanların keşfetmesi açısından etkili olacak görünüyor.

Facebook'ta 66 binden fazla paylaşılan ve 1200'den fazla kişinin destek olduğu patates salatasına destek vermek için buradan ulaşabilirsiniz :)

Yorumlar (9)
 1. cidden süpermiş :D

 2. Nurettin Bacanak Nurettin Bacanak

  İnsan gerçekten hayret ediyor.

  1. şu an da 16.000 $'ı geçmiş durumda :D

 3. Girişimcilik patates salatası yapmayı bilmeden patates salatası imparatorluğu başlatabilmektir.

 4. Bir kickstarter reklamı

 5. şuan itibari ile 34000 dolar toplamış

 6. Şu an itibariyle $32,895 olmuş. iş tutarsa çok şaşıracağım :)

 7. Insanların birbirini yeni kerizleme/soyma yöntemi : KickStarter.