Haftanın Özeti: Orkut'a veda, BlaBlaCar'a büyük yatırım, LiveRail ve Songza satın almaları, Android Wear
Webrazzi TV

Haftanın Özeti: Orkut'a veda, BlaBlaCar'a büyük yatırım, LiveRail ve Songza satın almaları, Android Wear

İnternet aleminin ilk sosyal ağlarından olan Orkut artık veda ediyor. Beklentilere karşın uzun süre platformu ayakta tutan Google, nihayet 30 Eylül itibarıyla servisin fişini çekmeye karar verdi. Geride kalan hafta ayrıca Facebook ve Google'ın LiveRail ile Songza satın almaları önemli gelişmelerdi. 25 Eylül'de gerçekleşecek olan Webrazzi Summit'in kesinleşen ilk konuklarından bahsederek sonlandırdığım Haftanın Özeti'nin önceki önceki bölümlerine buradan göz atabilirsiniz. WebrazziTV’nin tüm programları içinse şuraya tıklayınız.

Yorumlar (1)
 1. Cem Sancak Cem Sancak

  Webrazzi'nin yaklaşık 6 yıldır takipçisiyim. Sadece Arka Kutsal'ın haftada birkaç kere haber yayınladığı dönemden beri severek takip ediyorum. Bir gönül bağım olduğunu düşündüğüm için, Haftanın Özeti'yle ilgili görüşlerimi yazmak isterim.

  Haftanın Özeti'ni neden izlemiyorum?

  Gün içerisinde rss, facebook, twitter vb. kanallardan zaten her eklenen haberi takip ediyorum. İlgimi çeken bir gelişme olursa, haberin detayına ulaşıp yine ilgimi çektiği kadar okuyorum. Benim için önem seviyesi düşükse, sadece hızlıca göz atıyorum; yüksekse her bir satırını dikkate alıyorum.

  İnternette bu kadar hızlı bir şekilde bilgi tüketirken, benim ilgi alanıma göre değil, webrazzi'nin önemli olduğunu düşündükleriyle hazırlanmış ve ortalama 5 dakikamı alan bir videoyu neden izleyeyim? Bu konsept maalesef tamamen televizyonun dayatmacı "izle bunu izle bunu" kültürüyle aynı.

  Webrazzi'de video izlemiyor muyum? Tabi izliyorum. Röportajlar ve Girişim Ofisleri son derece ilgimi çekiyor. Çünkü o içeriği asla salt metinde yakalayamam. Bir röportajı okumakla, dinlemek arasında ciddi fark var. Konuşmacının nereyi vurduladığını, nerede durakladığını gözlemleyebilirsin. Daha da önemlisi, video röportajlar büyük çapta editöryel değişikliğe uğramaz, "yav şöyle değilde, şöyle demişim gibi yaz" cümlelerine maruz kalmaz. Çekilmiştir, bitmiştir. Bu yüzden değerlidir.

  Noyan Ayan severek takip ettiğim ve tecrübesine saygı duyduğum biri. Haftanın Özeti programının konsept olarak bence çok yalnış olmasına rağmen yine de son derece başarılı sunuyor. Ancak bilmiyorum, düşünüyorumda muhtemelen bu program için (minimum) cuma gününün yarısı gidiyordur. Bence bu enerjiyi, video formatıyla sunulduğunda eşsiz bir lezzet bırakcak farklı bir programa harcayabilirsiniz, biz de severek izleriz diye düşünüyorum.