Servisle.com: Trafik ve toplu taşıma kalabalığına karşı ortak servis girişimi

Servisle.com: Trafik ve toplu taşıma kalabalığına karşı ortak servis girişimi

İnternet sayesinde paylaşım ekonomisi girişimleri hızla artıyor. Servisle.com da şehir içi ulaşımda bunun yeni bir örneği. Kullanıcılarına sürücülü/sürücüsüz binek otomobil kiralama hizmeti değil, servise binme imkanı sunuyor.

Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerdeki trafik çilesine bir çözüm arayışının sonucu olan Servisle.com, öncelikle evden işe daha rahat gitmek isteyen ve şirket servisi olmayan çalışanları hedefliyor.

Siteye üye olup ev-iş arası yol güzergahını girdiğinizde sistem size tahmini bir 'Aylık Servis ­ Personel Ulaşımı' teklifi sunuyor. Kurumsal e-posta hesabınızı girerek diğer iş arkadaşlarınızı da sistemde buluşabiliyorsunuz.

servisle.com servisle ulasim cozumu

Servisle.com'un kurucusu reklam ve teknoloji ajansı Tamotomatik'in de kurucusu olan Serkan Canıberk. Kendisinden aldığımız bilgiye göre Servisle.com'un düğün, piknik, turistik gezi, havaalanı ve otel transferleri gibi günlük sosyal etkinlikler için de “Günlük Servis” kiralama hedefi var. Yakında VIP seçeneği de eklenecek ve standartlara uygun ulaşım firmalarıyla çalışılacak.

İstanbul'daki en çok tercih edilen 2. toplu ulaşım seçeneği servisler

servisle.com servisle ulasim cozumu 2Altı aylık bir geliştirmeyle şu an test yayınında olan ve üye/talep toplayan Servisle.com'un kurucusu Serkan Canıberk, sektörel kaynaklar ve resmi verilere göre İstanbul’da servisle ulaşımın en çok tercih edilen 2. toplu ulaşım seçeneği olduğunu söylüyor.

İstanbul’da günlük 20 milyon üzeri yolculuk yapılıyormuş ve İstanbul’daki günlük tüm yolculukların %33’e yakınını ev iş arası yolculuklar oluşturuyor.

Dünyada örnekleri var

Serkan Canıberk, dünyada Groupzoom.com ve Bridj.com örnekleri olan bu iş modelini reklamcılık tarafıyla da karlı bir iş modeline dönüştürmek istiyor. Kişisel olarak bisiklet ve Drive Yoyo araçlarını ulaşım için kullandığını söyleyen girişimcimiz şu anda ulaşım sektöründen firmalarla ve kişisel bağlantılarla iletişim halinde.

Henüz yolun başında olan bu girişimin son zamanlarda Uber'in de Türkiye pazarına açılmasıyla bu alandaki ilgiden payını alacağını düşünüyorum. Zira daha geniş bir kitleye hitap eden ve kurulu sistemin (taşıma/servis şirketleri) işine muhalif olmayan bir yapısı var. Hatta servislere günlük iş sağlamak açısından faydalı olduğu bile söylenebilir.

En geç yaz mevsiminin sonuna kadar hizmet sunmaya başlmak isteyen Servisle.com, yıl sonuna kadar da mobil uygulamalarını yayına almayı planlıyor. Serkan Canıberk, henüz acımasız yorumlara hazırlıklı olmasa da bu zamanda erken adım atmanın ve kendini sürekli yenilemenin daha önemli olduğunu biliyoruz ve sözü size bırakıyoruz. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.