Zanox, Türkiye'den çıkma kararı aldı

Türkiye'ye 2011 yılında adım atan Zanox yıl sonunda ülkemizdeki operasyonlarını tamamen durduruyor.

Affiliate reklam ağının içinden güvenilir bir kaynağımızın söylediğine göre Zanox Türkiye, reklamverenlerle kampanyaları durdurmaya başlamış ve bu süreç yıl sonuna kadar devam edecekmiş.

Özellikle aksiyon bazlı reklam olması nedeniyle satış onaylandıktan sonra reklam ücretini alan yayıncıların durumuyla ilgili de bilgi veren kaynağımız ödemelerin devam edeceği bilgisini paylaştı.

Tahsilat ve ödeme işlemlerinin tamamlanması amacıyla Türkiye ofisi yıl sonuna kadar açık kalacak olan Zanox'un operasyonlarının bir bölümü Almanya'dan yönetilmeye devam edilecek. Groupon'un da aralarında bulunduğu uluslararası reklamverenlerin kampanyaları sonlandırılmayacak, Almanya merkezinden yürütülecek.

Almanya'nın önemli medya kuruluşlarından Axel Springer ve Swiss PubliGroupe'un 2007 yılında 214 ,9 milyon Euro'ya satın aldığı Zanox'un ülkemizden çıkıyor olması üzücü bir durum. Süreçle ilgili detaylar geldikçe sizinle paylaşacağız. Rocket'tan sonra Zanox'un da ayrılması, Almanlar'ın internet kimyasının Türkiye'ye uymadığı şeklinde anlaşılabilir mi, ne dersiniz?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.