Kullanıcı odaklı tasarım için 5 haftalık eğitim programı: UX Camp’14
Arama
Etkinlikler

Kullanıcı odaklı tasarım için 5 haftalık eğitim programı: UX Camp’14

ux-camp14Geçen sene birincisi düzenlenenKullanılabilirlik ve Kullanıcı Odaklı Tasarım‘ kampı, bu sene UX Camp’14 adıyla tekrarlanıyor. Userspots ve Bahçeşehir Üniversitesi‘nin düzenlediği UX Camp’14 bu sene zenginleşen içeriği ve genişleyen programıyla dikkat çekiyor.

23 Haziran – 25 Temmuz 2014 tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek olan UX Camp’14’de Kullanıcı Araştırmaları, Etkileşim Tasarımı, Arayüz Tasarımı ve Mobil Kullanıcı Deneyimi konuları işlenecek. Eventbrite üzerinde ön başvuru yapabileceğiniz eğitim programına kabul olmanız için online olarak gerçekleştirilecek olan sınavda başarılı olmanız gerekiyor. Bu arada UX Camp’14’ün kontenjanı 30 kişi ile sınırlı.

ux-kamp-dijital

UX Camp’14’de eğitim programı 1 hafta sürecek, sonrasında öğrencilerin seçecekleri projeleri 4 hafta içinde hayata geçirmesi bekleniyor. Proje sürecinde her hafta başında atölye çalışmaları ile Userspots ekibi öğrencilere bilgi aktarımına devam edecek. Eğitim programının son haftasında da sektörden UX konusunda deneyimli kişilerin gelip öğrencilerle sohbet edeceği bir gün planlanıyor.

Tamamen ücretsiz olarak düzenlenecek etkinlikte Usersposts ekibi ve sektörden Hasan Yalçın, Rıza Selçuk Saydam ve Gökhan Besen gibi isimler eğitmen olarak yer alacak. Ayrıca katılımcıların program sonrasında Usersposts’da staj yapma imkanı da bulunuyor. Son olarak katılımcıların ilk hafta sürekli olarak, sonrasındaysa her Pazartesi ve Cuma günü eğitime katılmaları gerekiyor.

UX Camp’14 hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilir, şuradan da ön başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. Zafer Elcik dedi ki:

  Ankaradaki ilk etkinliği kaçırmıştım. Keşke ODTÜ’de bir daha yapsanız 🙂

 2. Dilek A dedi ki:

  çok heveslenip gidememek çok üzücü :((, öğrenci olmayanlar içinde olsa böyle güzel şeyler 😉

 3. Gülhan dedi ki:

  Geçen seneki UX Camp’a katılmıştım. Oldukça güzel ve verimliydi.

  1. Merhaba, geçen seneki kamp hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz acaba, ilk hafta, online sınav vs. hakkında.

 4. Mike dedi ki:

  Ülkemiz standartlarında UI/UX algısı bu kadar zayıfken bence hedef kitle yetişmekte olan öğrencilerin yanısıra, bugünden yarına sonuçları yansıtacak HTML’ci sektör profesyonelleri olmalı

 5. Kadir karagöz dedi ki:

  ux kampı tasarımcılar için gerçekten heyecan verici…

Bir Yorum Yazın