Instagram'da etkileşim oranı en yüksek filtreler hangileri?

Instagram'da etkileşim oranı en yüksek filtreler hangileri?

Instagram, geçtiğimiz Mart ayında, 200 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurmuştu. O güne kadar 20 milyar fotoğrafın paylaşıldığı Instagram'da günde ortalama 1 milyar beğeninin gerçekleştiği belirtiliyor.

Instagram'ın kullanıcı etkileşimini arttıran önemli kozlarından biri de filtreler ve hatırlayacağınız gibi, Instagram'a yakın zamanda 10 yeni fotoğraf düzenleme aracı eklendi. Peki Instagram'da en fazla kullanılan filtreler hangileri? Bundan daha da önemlisi bu filtreler kullanıcılarda gerekli etkiyi uyandırabiliyor mu?

TrackMaven'ın derlediği verilere göre Instagram'da kullanılan filtrelerin kullanımı ve etkisi arasındaki ilişki filtrelerin popülerliğinden ayrılıyor. Yani popüler filtreler her zaman etkileşimi artırmıyor. Instagram'da kullanım oranı yüzde 10'un altında olan Mayfair ortalama 23.044 etkileşim oranıyla en başarılı filtre. Bunu 16.407 etkileşim oranıyla Inkwell takip ediyor. Kullanıcıların sıklıkla filte kullanmadan paylaşım yaptıkları sonucunu da da grafikten çıkarmak mümkün. En yüksek etkileşimde ikinci sırayı alan filtresiz kullanımın etkileşim oranı 18.009. Etkileşim ölçümünde beğeni ve yorumların dikkate alındığı araştırmanın sonuçları şu grafikle özetleniyor:

Instagram filtreler grafiği

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.