Gerçeğe çok yakın bir oyun simülasyonu deneyimi: Vesaro

Gerçeğe çok yakın bir oyun simülasyonu deneyimi: Vesaro

Eminim şu anda Webrazzi'yi yakın takip eden pek çok okur, zamanında oyun salonlarında bulunan yarış simülatörlerinin koltuğuna en az bir kez olsun oturmuştur.

Bu tarz oyun simülatörleri, geçmişten beri oldukça popüler ve her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Sadece oyunların grafiksel değişimi değil, donanımsal geliştirmeler de oyun sürüş deneyimi gerçeğe çok yakın bir seviyeye çekmeye devam ediyor.

Merkezi İngiltere'de bulunan Vesaro ise faaliyetlerini bu alanda sürdüren bir girişim. Vesaro, PlayStation, Xbox ve PC platformları için özel yapım simülatör donanımlarını üretiyor ve paket halinde satışını gerçekleştiriyor.

Son olarak I Evolve Extreme Special Edition adında bir ürünle karşımıza çıkan Vesaro, şimdilerde gittikçe yaygınlaşmaya başlayan OLED ekran televizyonlardan 3 tanesini kullanıyor. Neredeyse gerçek araçlarda kullanılan koltuk, direksiyon ve pedal sistemlerini bünyesinde bulunduran simülatör donanımının en büyük özelliği amartisörlerinin bulunması. Böylece siz gerçekten de aracın içindeymiş gibi hissedebiliyorsunuz ve oyundaki hissiyatı daha yakından tatmanız mümkün oluyor. 55 inç boyutundaki OLED ekranlar da, size geniş ve gerçekçi bir kamera açısı sağlıyor.

Vesaro, sadece yarış oyunları alanında değil helikopter, uçak ve F1 gibi alternatif simülasyon sistemleri de sunuyor. ATi Radeon HD7990 6GB ekran kartlı, Logitech Z906 THX 5.1 ses sistemine sahip oldukça güçlü sistemlerle çalışan Vesaro simülatör sistemlerinin fiyatları ise tercih edeceğiniz malzeme ve aksesuarlara göre on binlerce Pound'a mal olabiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.