GittiGidiyor Cadde: Sadece yeni sezon ürünlerinin satılacağı pazaryeri
E-Ticaret

GittiGidiyor Cadde: Sadece yeni sezon ürünlerinin satılacağı pazaryeri

Türkiye'nin en büyük pazar yeri Gittigidiyor.com yeni bir adım atıyor. eBay'in Türkiye iştiraki olan GittiGidiyor 'yeni nesil online alışveriş merkezi' olarak tanıttığı GittiGidiyor Cadde ile bilindik markalara kapılarını açıyor.

Şu anda 101 markanın yeni sezon ürünlerini satışa sunduğu GittiGidiyor Cadde'de üretici markalar sezon ürünlerini satışa sunuyor. Klasik pazaryeri modelinden farklı olan bu bölüm aslında GittiGidiyor'u bu anlamda yeni bir e-ticaret oyuncusu olarak konumlandırıyor.

Cadde'de, teknolojiden çocuk ve bebek ürünlerine uzanan geniş bir ürün çeşitliliği var. Yeni sezon ürünlerinin satışa sunulması Cadde'yi sezon sonu ürünler satan özel alışveriş sitelerinden teorik olarak ayırıyor ama sezon ürünü satan sitelerin bu adımdan rahatsız olabileceğini söylemek mümkün.

gittigidiyor cadde

10 milyondan fazla kayıtlı üyesi ve aylık 13 milyonun üzerinde tekil ziyaretçisi olan GittiGidiyor'un Cadde'ye ne kadar trafik çekeceğini ve bu adımın geçici olup olmayacağını zaman içinde göreceğiz.

Yorumlar (3)
  1. Gitti gidiyor bu platformda turkiyede ilk cikan firma diyebiliriz ama popularitesi eskisi gibimi o tartisilir. Bu yeni uygulama site trafiklerine olumlu katki saglayabilir.

  2. Gittigidiyor kendi ayağına ve bu sitede satış yapan binlerce şahıs ve orta ölçekli firmaların sırtına kurşun sıkıyor. Formatına tamamen aykırı hareket ettiği için. 13 milyon ziyaretçisi var da, bu 13 milyon kişiden kaç tanesi 999tl ya satılan bt marka kulaklık alır? kaç tanesi 900tl ya bebek arabası alır iyi hesap yapsınlar. Zira ucuz ürün sitesi ünvanını kaybederse bu yüzden kaybedeceği müşterilerin gideceği alternatif adresler bolca mevcuttur günümüzde, eskisi gibi tek değil artık bu sektörde. Ve bu müşterilerin bir daha gittigidiyora uğramaları için gittigidiyorun çok çaba ve masraf sarf etmesi gerekecektir.

  3. Ahmet Akdel (@ahmetakdel) Ahmet Akdel (@ahmetakdel)

    B2C ile C2C veya B2B yakınsamasından anlamamız gereken bu muydu? Yoksa herkes birbirinin sektörüne mi dalıyor? N11.com un sektöre girişi dengeleri değiştirdi. Sahibinden.com, Gitti Gidiyor, Kliksa kabuklarını kırıp modellerini sürekli genişletiyorlar. Sahibinden.com'u bir kenara koyarsak diğerlerinin akıbetini önümüzdeki günlerde göreceğiz.