Pink ve Sıla, Sony Music'i bize yeniden yakınlaştırabilir mi?

Pink ve Sıla, Sony Music'i bize yeniden yakınlaştırabilir mi?

Sony Music Entertainment'ın anlaşmalı sanatçıları için geliştirdiği uygulamalarından Türkiye'den ilk nasibini alan Sıla oldu. App Store'da yerini alan uygulamanın adı da, sıkı durun, Sıla.

Değişen müzik endüstrisi birçok plak şirketine zor günler yaşatıyor ve Sony Music de bir istisna değil. Kökleri 1929 yılına giden ve Walkmanlerin patladığı 80 ve 90'larda altın çağlarını yaşayan şirket, değişen şartlara uyum sağlamaya çalışıyor.

Spotify, iTunes Radio ya da Deezer gibi genç ve yeni nesil rakipleri karşısında biraz hantal ve eski moda kaldığını anlayan Sony Music, online müzik dinleme uygulamalarının karşısına 2010 yılında piyasaya çıkardığı Music Unlimited ile çıktı.

Ancak uygulama bu alanda pek de güçlü bir varlık gösteremedi. Yine de Justin Timberlake gibi popüler isimleri elinde tutan şirket, geçtiğimiz yılı 99 milyon dolar karla kapattı. Sony Music için bir önceki yıla kıyasla durağan bir sonuçtu  ama ana şirket Sony'nin son dönemde peşpeşe zarar açıkladığı düşünüldüğünde bu, bir başarı sayılabilir.

sıla

Günü yakalamak için akıllı cihazlarla hala ilişkili olmak gerekiyor, Sony Music de denemeye devam ediyor. Pink, Pitbull gibi popüler isimlerin yanına eklenen Sıla uygulaması da Sony Music'in bu çabasının son yerel örneği.

Uygulamada şarkıcının albümlerine erişebiliyor, Twitter haber akışındaki haberleri görüntüleyebiliyor, gelecek konserleri takip edebiliyorsunuz. Yani aslında başka birçok alternatfiten erişebileceğiniz bilgiye tek bir kanaldan erişiyorsunuz. iOS kullanan Sıla hayranları için geliştirilen uygulama burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.