Apple'dan Bitcoin açılımı
Mobil

Apple'dan Bitcoin açılımı

apple-bitcoin

Apple, App Store kılavuzunda yenilemeye giderek sanal para birimlerini kabul edebileceğini belirtti. TechCrunch'un farkettiği yenilikte Apple Bitcoin'in ismini anmadan sanal para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kabul edilebileceğini ve bunun kanunlarına bağlı olduğu paylaşılıyor.

Apple'ın sanal para birimlerine karşı duruşunu ortaya çıkaran yenilik ayrıca Bitcoin'in bireysel işlemlerde ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinde serbest olduğunu da düşündüğümüzde yakın zamanda App Store'da Bitcoin'le ödemenin mümkün olabileceğinin söylenmesinin önünü açıyor.

Apple'ın Bitcoin'le ilgili net durumunu yazılım geliştiricilerin yeni uygulamada test etmesiyle anlaşılacak. Şu an için net olmamasına rağmen yenilik Bitcoin'e olan ilgiyi yeniden artırdı diyebiliriz. Bitcoin son 17 saat içerisinde yüzde 4'ün üzerinde değer artışıyla 654 dolar seviyesine geldi.

Yorumlar (2)
  1. Lirikasko Lirikasko

    Başlık ve içerik uyumsuz olmuş bence.

  2. Bitcoin; Sanal para değil, dijital paradır. Sanal para kaybedildiğinde herhangi bir maddi sonucu olmayan paraya denir. Örneğin sanal borsa yarışmalarında tanımlanan paraları düşünebilirsiniz. Lütfen webrazzi olarak bu konulara dikkat ediniz.