Fotoğraf dikeyinde internetten eğitim girişimi: FotoDers.com

Fotoğraf dikeyinde internetten eğitim girişimi: FotoDers.com

Bildiğiniz gibi internetten online eğitim konusu tüm dünyada sıkça konuşulan, yurtdışından yabancı girişim örneklerine sıkça yer verdiğimiz ve kendine yatırım imkanı bulan bir alan.

Bu konuda yerli girişimleri çok sık göremiyoruz ama bu yazıda konuk edeceğimiz online eğitim girişimi FotoDers.com, fotoğrafçılara özel eğitimler vermeyi hedefliyor.

Kendisi de aynı zamanda bir fotoğrafçı olan Tahir Yıldız tarafından kurulan FotoDers.com, ilk etapta fotoğrafçılara Adobe Photoshop programını kullanmayı temel seviyeden öğretiyor. FotoDers.com'daki online eğitiminin amacı, görerek, aynı anda uygulayarak öğrenmeyi sağlamak. Bu da, Adobe Photoshop'u kitaptan öğrenmektense, daha interaktif bir şekilde video üzerinden öğrenmeyi daha cazip kılıyor.

FotoDers

FotoDers.com'un, fotoğrafçılar için Adobe Photoshop eğitimiyle başladı ancak Yıldız'dan aldığımız bilgilere göre ileride Doğum Fotoğrafçılığı, Düğün Fotoğrafçılığı, Sokak Fotoğrafçılığı, Reklam ve Moda Fotoğrafçılığı gibi alanlarda da özel online eğitim modülleri eklenecek. Detaylı ders içeriği planını incelediğimizde bir fotoğrafçının Photoshop kullanırken kullandığı tüm detayları görebiliyoruz, ayrıca FotoDers bünyesi altında bir mağaza da bulunuyor. Bu mağazadan da fotoğrafçılara yönelik indirilebilir eklentileri satın alarak indirebiliyorsunuz.

Tahir Yıldız'ın bu yola çıkarken kullanıcıların Türkçe kaynak eksikliğini göz önüne alarak çalışmalara başladığı bilgisini de aldık. Yani kısacası FotoDers, Türkçe kaynakları çok sık bulamayacağınız bir alanda online fotoğrafçılık eğitimleri vererek bu alandaki açığı kapamak istiyor. FotoDers, fotoğrafçılıktan para kazanmak istesin ya da istemesin, profesyonel ya da hobi olarak yapan herkese yönelik bir eğitim platformu olmayı amaçlıyor.

FotoDers'te, temel üyelik, tam üyelik ve özel üyelik gibi fiyatları 99 TL ile 199 TL arasında değişen üyelik tipleri bulunuyor. Üyelik bir abone olma sistemi üzerine değil, tam ve özel üyelik paketlerini tercih ettiğinizde, yeni gelecek videolara da tam erişim hakkınız bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.