TTNET genişbant ve fiberde hız limitlerini yükseltti

TTNET genişbant ve fiberde hız limitlerini yükseltti

TTNET, internet giriş paketlerinin hız sınırını 8 Mbps'dan 16 Mbps'ye yükseltti. Şirketin bugün düzenlediği basın toplantısıyla paylaştığı yenilik, TTNET kullanıcılarının artan veri kullanımlarının devam edeceği öngörüsüne dayanıyor.

Geçtiğimiz yıl kişi başına veri tüketiminin 32.4 GB olduğunu belirten TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı N. Mert Başar, aynı oranın 2014 ilk çeyreğinde 38.3 GB'a yükseldiğini söyledi.

TTNET'in kendi verilerine göre, şirketin 2013 yılı sonundaki geniş bant kullanıcı sayısı 6 milyon 330 bindi. Aynı yıl fiber internet abone sayısı 620 bin olan TTNET, 2014 ilk çeyreğinde bu sayıyı 660 bine çıkarmış.

"Hızın musluğunu açan" TTNET müşterilerinin daha fazla veri tüketmesini istiyor. Bunun için fiber internet giriş seviyesi hızını da 24 Mbps'ye çıkaran şirketin yeni tekliflerini almak isteyecek müşterilerine 35, 50, 100, ve 1000 Mbps'ye çıkarabilme fırsatı veriyor.

Bu düzenlemeyle birlikte TTNET ADSL kullanıcılarının 8 Mbps'ye kadar olan hızları 16 Mbps'ye yükselecek. Ancak TTNET'in sayfalarında şu anda göründüğü kadarıyla Adil Kullanım Kotası aşıldığında bağlantı hızının düşürüleceği limit halen 3 Mbit olarak korunmuş, belki burada da ufak bir artış olabilirdi.

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan'ın fiber internet fiyatlarının ucuzlayacağı yönündeki açıklamasıyla, TTNET'in fiyatlarında indirim yapıp yapmayacağı da merak konusuydu. Bu yöndeki bir soruyu cevaplayan TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, hız artışının fiyat indirimiyle ilgisi olmadığını belirtti.

Kaya, TTNET'in önceliğinin her zaman avantajlı kampanya teklifleri olduğunu ve düzenlemenin yılın ikinci yarısından itibaren tüm ISP'lere internet paketlerinin dizaynı konusunda esneklik getirdiğini söyledi.

TTNET'in yeni genişbant teklifleri tüm Türkiye genelinde geçerli olacak ve yeni aboneleri kapsayacak.Halihazırda 8 Mbps abonesi olan kullanıcılar, ekstra 2 TL ödeyerek 16 Mbps'lik yeni kampanyadan faydalanabilecek. TTNET teklifleri yeni kampanyalarla desteklenecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.