Ev yemeği satabileceğiniz ve sipariş edebileceğiniz platform: Favoreat

Ev yemeği satabileceğiniz ve sipariş edebileceğiniz platform: Favoreat

İnternetten yemek siparişi konusunda ülkemizde gelişen alışkanlıkla birlikte pazara adım atmak isteyen girişimlerin sayısı da artıyor. Bu girişimlerden birisi toplumsal katkısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Çalışmayan kadınların internetten yemek satabilmesine olanak tanıyan Favoreat, evlerinden para kazanabilmesini sağlarken ev yapımı yemek isteyenlerin de imdadına yetişiyor.

Önemli şirketlerde devam ettirdikleri profosyonel yaşamlarından Favoreat fikriyle ayrılan Şeli De EskinazisVerda De Eskinazis Şubat ayında girişimi kurmuşlar. Yemek siparişi fikrine farklı bir açıdan yaklaşmasıyla dikkat çeken girişim geçen süre içerisinde 800 üyeyeye ulaşmış, satışta olan yemek seçeneği sayısıysa 1000’in üzerinde.

favoreat-yemek-siparisi

Özellikle kadınlara el işi ürünlerini satabileceği platformlar hem yurt dışında hem de ülkemizde artarken yemek odağında Favoreat'in bulunması kadınların gelir seçeneklerini daha da artıracaktır. Ailenin gelirine yapacağı olumlu etki kadar ekonomiye kazandırdıklarını da düşündüğümüzde bir destekte siz olun :)

Yemek satmak isteyenlerin adeta iş yeri gibi dükkanlarını açıp gönderim bölgesini, çalışma saatlerini belirlediği Favoreat'te aşçı ile iletişime geçilerek kişiye özel yemek yaptırılabilme imkanı da var. Süreç akışıysa gayet basit tutulmuş, verilen sipariş aşçıya iletildikten sonra aşçı onaylarsa para aktarımı yapılıyor.

Gelelim Favoreat'in gelir kalemine PayPal üzerinden aşçıya para aktarımı yapan Favoreat, her siparişten yüzde 10 komisyon alıyor. Yemek alışverişinin yapılabildiği platformun bir de yemek tutkunlarını kendine çekecek önemli bir içeriği de bulunuyor. İlgilenenler yemek tariflerine ulaşabileceği gibi kendi tariflerini de platforma yükleyebiliyorlar.

favoreat-siparis

Geniş kapsamda düşünülen girişimin tasarımdan gelen kullanım zorlukları, ev kadınını hedeflemesine karşılık neden ingilizce bir isim seçildiği ve text logonun okunma zorluğu gibi sorunları bulunmasına karşılık, fikir olarak değerli olan girişime destek vermek isterseniz siteye buradan, girişim Facebook hesabına buradan, Twitter hesabınaysa buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.