Batı'da doygunluğa erişen Twitter'ın büyümesi yükselen pazarlara bağlı

Batı'da doygunluğa erişen Twitter'ın büyümesi yükselen pazarlara bağlı

Twitter'ın geleceği konusunda tartışmalar sürerken, mikroblogun önümüzdeki 4 yıl içindeki büyümesine ilişkin bir öngörü de eMarketer'dan geldi. eMarketer'in bu konudaki ilk araştırmasına göre, Twitter'ın dünya çapındaki kullanıcı sayısı 2018 yılında 400 milyona ulaşacak.

Twitter'ın bu yılki büyüme oranını yüzde 24,4 olarak tahmin eden eMarketer, çift haneli büyümenin 2018 yılına kadar devam edeceğini öngörüyor. Araştırmayla ilgili en ilgi çekici nokta ise, Twitter'ın büyümesinde ana sürükleyici bölgenin Asya-Pasifik olacağı. Çin'in Twitter yasağı nedeniyle dahil edilmediği araştırmada, Hindistan ve Endonezya'nın büyümede ipi göğüsleyecek iki ülke olduğu belirtiliyor.

eMarketer Twitter 2018

Bugün Twitter'ın kullanıcılarının yüzde 32.8'i Asya-Pasifik bölgesinden geliyor ve halihazırda bölge Amerika'nın önünde. Kuzey Amerika'daki kullanıcıları tüm Twitter kullanıcılarının yüzde 23.7'sini oluştururken, bunu Batı Avrupa yüzde 16.8 ile takip ediyor. Twitter'ın ana vatanı Amerika'da doyma noktasına geliyor olduğu ve 2015 yılından itibaren tek haneli rakamlarla büyümesini sürdüreceği belirtiliyor araştırmada.

eMarketere twitter 2018

Ana görsel: Shutterstock/spaxiax
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.