iPhone bildirimlerini Mac masaüstüne taşıyan uygulama: Notifyr

iPhone bildirimlerini Mac masaüstüne taşıyan uygulama: Notifyr

Çoklu ekranlarla çalıştlan bir dönemdeyiz. Bu çok ekranlı hayatlarda, ekranlar arasında geçiş sağlamak da bir kullanıcı açısından önemli. Bildirimler arasında kaybolmamak, bilgi akışını sağlamak, iş ve özel hayatta anlık olarak haberdar olmak, günümüz insanı için daha da önemli bir vaziyette.

Notifyr adlı uygulama, farklı kişisel ekranlarınızın arasında konuşarak, bildirimlerinizi masaüstünüze taşıyor. Kısacası telefonunuz biraz uzaktayken, şarjdayken veya bir şekilde elinizin altında değilken, gelen bildirimlerden haberdar olmanız için Notifyr var.

Notifyr'ın mantığı oldukça basit. Düşük enerji tüketimli Bluetooth teknolojisi ile çalışan uygulama, iPhone'unuzu Macbook ya da iMac'inizle eşleştiriyor. Bundan sonrasında ise, iPhone'unuzun ekranına düşen tüm bildirimler (hangi bildirimleri istediğinizi değiştirebilmeniz mümkün) Mac ekranınıza yansıyor.

Notifyr sayesinde gelen bir WhatsApp mesajını, Instagram yorumunu ya da bir Foursquare check-in bildirimini ekranınıdan takip edebiliyorsunuz. Bu özellikle bilgisayar başında oturduğunuz esnada telefonunuz da masadayken iki cihaz ekranında tenis maçı izliyormuşcasınıza bir havaya bürünmenizi kurtarıyor. Önemli olmayan bildirimler için böylece iPhone'unuzu elinize almak zorunda kalmıyor, işinize devam edebiliyorsunuz. Bu arada Notifyr'ın, 17 yaşındaki iOS uygulama geliştiricisi Joost van Dijk tarafından hazırlandığının da altını çizmeliyiz.

Notifyr uygulamasını 3.99$ karşılığında buradan indirebilirsiniz. Tabii bu uygulamayı indirmeniz yetmiyor, uygulamanın ücretsiz olan Mac versiyonunu da indirmeniz ve kurulumu gerçekleştirmeniz gerekli. Son olarak uygulamanın sadece 2011 model sonrası Macbook Air, Mac mini ve 2012 model sonrası Macbook Pro ve iMac'lerde çalıştığını belirtelim.

Notifyr

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.