Para biriktirmenize yardımcı olan girişim: Mojo

Para biriktirmenize yardımcı olan girişim: Mojo

Günümüzde finansal ürünleri sadece bankalar sunmuyor. Artık bağımsız girişimler de bazı finansal hizmetler sunmaya ve paranızı değerlendirmeye başladı.

Son olarak bu alanda faaliyete başlayacak girişimlerden birisi de Mojo. Küçük işletmeler ve kişisel finans için bir yazılım firması olan Intuit Labs bünyesinde geliştirilen Mojo, para biriktirme konusunda problem yaşayan kullanıcıları hedefliyor. Kısacası birikim yapmakta zorlananlar, Mojo sayesinde birikim yapmaya başlayabilecek.

Mint.com'daki hesapla entegre şekilde çalışan Mojo, hesabınızdan her gün 2 dolar kesiyor. Kısacası günde 2 dolar ödemek zorunda olduğunuz bir kumbara oluşturuyor size.

Mojo'nun amacı biriktirmek olduğu kadar, daha az harcamak. Yani ufak ihtiyaçlarınızdan vazgeçerek, büyük birikimler yapabileceğinizi size anlatan ve bu alanda kişisel finans danışman rolünde bir girişim Mojo.

Şu anda resmi web sitesinden ön kayıt toplamaya başlayan girişimin, çok yakında hayata geçmesi ve kullanıcılarını tasarrufa teşvik etmesi bekleniyor.

Mojo

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.