Marifetli Pano, eğitimde çok yönlülüğü öne çıkaran yeni bir ilan servisi

Marifetli Pano, eğitimde çok yönlülüğü öne çıkaran yeni bir ilan servisi

Büyük şehirlerde yaşıyorsanız sık sık etrafta özel ders ilanlarını görüyorsunuzdur. Sadece bu konu için özelleşmiş websiteleri de varken bu ilanların varlığını sürdürmesi talebe cevap verebilecek bir platform için halen yerin olduğunu gösteriyor.

Marifetlipano.com bu boşluğu gören bir girişim. Halihazırda var olan ancak öncelikle okullu gençleri hedefleyen platformlardan farklı olarak sitedeki ilanları okula destek eğitimleri domine etmiyor.

Temiz arayüzü ve derli toplu tasarımıyla ilgi çeken Marifetli Pano, çok yönlü eğitime odaklı bir online ilan servisi olarak Şubat 2014'te açıldı. 24 yaşında, yüksek lisans eğitimlerine devam eden iki genç: Yavuz İnal ve ilkokul arkadaşı Ayşe Su Edipoğlu'nun birlikte kurdukları Marifetli Pano'nun amacı, eğitim verenlerle eğitim almak isteyenleri bir araya getirmek.

Sitedeki eğitimler okula desteğin yanında 7 farklı kategoride sunuluyor. Örneğin, Codecamp İstanbul gibi farklı ilanların yer aldığı mesleki gelişim; yoga, yelken gibi farklı kursların sıralandığı spor ve yaşam; editörlük atölyesi, yaratıcı yazarlık gibi eğitimlerin duyurulduğu kültür ve sanat kategorileri bunlardan birkaçı.

Bireysel eğitmenlerin ücretsiz olan ilanlarını yayınlayabildikleri sitede, kurumlara ait ilanlar da görmek mümkün. Bunlara ek olarak, Yavuz, Marifetli Pano'nun anlaşmalı kurumlarla freelance eğitim verenlere özel eğitim salonları kiralama hizmetini de yakında hayata geçireceklerini söylüyor.

marifetlipano.com ekran 2

Yavuz, Marifetli Pano için iki çeşit gelir modeli kurguladıklarını belirtiyor. Bunlardan ilki, sitede şu an için rastgele sıralanan ilanların ilan verenler tarafından öne çıkarılmasını sağlayacak araçlar (Marifetli Araçlar) satın alabilmesi. İkincisi ise, eğitim verenlerin Marifetli Pano üzerinden online "mağazalar" açabilmeleri, yani Marifetli Pano'nun çeşitli eğitimlerin rezerve edilmesini ya da satın alınmasını sağlayacak bir platform haline gelmesi.

Marifetli Pano henüz yolun başında ancak, spesifik (belki biraz daha agresif) bir hedef (çok yönlü eğitimleri arama konusunda ilk adres olma gibi) ve doğru stratejilerle (interaktif bir platform olmak, Türkçe'yle birlikte İngilizce de yayın yapmak  gibi) bu alandaki boşluğu fırsata çevirebilir.

Marifetli Pano'yu yerinde incelemek isterseniz burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.