Google Glass ile başınızı sallayarak ödeme yapma kolaylığı: EAZE

Google Glass ile başınızı sallayarak ödeme yapma kolaylığı: EAZE

Yeni duyurulan bir Google Glass uygulaması olan EAZE, Glass'ınız gözünüzdeyken başınızı bir şeyi onaylar gibi iki defa salladığınızda ödeme yapmanıza imkan sağlayacak.

Destekleyen mağazalarda size gösterilen bir QR kodu Google Glass ile okutmanızın ardından hesabı görebiliyorsunuz.

Kısacası aslında hesap bir QR kodun içinde geliyor. Glass ekranında ise adisyonun detayları, ödemeniz gereken miktar gözünüze yansıtılıyor. Hesabı ödemek için ise başınızı iki defa sallamanız yeterli oluyor.

EAZE, şimdilik Bitcoin cüzdanları ile entegre olarak çalışıyor. Kısacası siz ödemeyi onayladığınızda, ilgili miktar Bitcoin cüzdanınızdan düşüyor. Yani Bitcoin almadan EAZE uygulamasını kullanmanız maalesef mümkün değil.

EAZE'in şu an destek verdiği ve ödeme imkanı sunduğu Coinbase ve Blockchain gibi oldukça yaygın iki Bitcoin cüzdanı mevcut. EAZE ayrıca Dolar ve Euro aracılığıyla ödeme yapılması için PayPal ile çalıştığını ancak bu geliştirmenin yazdan önce gelmeyeceğini belirtti.

Giyilebilir teknoloji konusu kadar, giyilebilir ödeme sistemlerinin de yaygınlığı hızla artıyor. Hemen aşağıdaki videoda, Google Glass uygulaması EAZE ile giyilebilir ödeme deneyiminin nasıl gözükeceğini izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.