Gerçek zamanlı uçuş takibi sağlayan mobil uygulama: Flight Tracker

Gerçek zamanlı uçuş takibi sağlayan mobil uygulama: Flight Tracker

Yaklaşık 2 ay kadar önce ortadan kaybolan Malezya Havayolları'na ait uçaktan halen haber alınamıyor. MH370 uçuş numaralı uçakta bulunan 239 kişinin ailesi de umutsuz bekleyişlerini sürdürüyor.

İşte bu kaza, Flight Tracker uygulamasının kurucusuna bir uygulama fikri olarak ilham vermiş.

Singapur'lu bir girişimcinin geliştirdiği uygulama, gerçek zamanlı GPS izleme ve SOS sinyali verme gibi özellikleriyle, yolculuğa çıkanların izinin takip edilebilmesini sağlıyor.

flight-tracker

Flight Tracker uygulamasının diğer uçuş takip uygulamalarından en büyük farkı ise, Flight Tracker'da kullanıcıların da Flight Tracker sunucularına olumsuz durumlarda SOS sinyali gönderebiliyor olması. Kısacası piyasadaki uygulamalar sadece tek taraflı verileri çekerken, Flight Tracker ise müşterilerine de seslerini duyurma imkanı veriyor.

Tengku, her ne kadar uygulamanın geliştirilme masraflarını kendi başına üstlenebilecek olsa da, ismini vermek istemeyen Singapur merkezli bir VC'den toplamda 40 bin dolarlık bir yatırım almış. İlk defa Temmuz ayında Android versiyonu piyasada olacak Flight Tracker uygulaması şu an için beta uygulama aşamasında. Flight Tracker'ın iOS versiyonunun ise önümüzdeki yılın Şubat ayında uygulama mağazasına yüklenmesi bekleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.