GittiGidiyor'dan ilk çeyrek raporu: 2 milyon 670 bin ürün satışı

GittiGidiyor'dan ilk çeyrek raporu:  2 milyon 670 bin ürün satışı

Elektronik ürünlerde taksit sayısını sınırlandıran yasayla birlikte e-ticarette hacim düşmesi beklentilerine karşılık GittiGidiyor yüzde 26 büyüme kaydettiğini açıkladı. Hatırlayacağınız üzere BDDK düzenlemesiyle 1 Şubat'ta yürürlüğe giren uygulamayla, kredi kartına taksit sayısı 9 ile sınırlandırılmış; bazı ürünlerde ise tamamen kaldırılmıştı.

GittiGidiyor’un üye sayısının 10 milyonu aştığı belirtilen raporda dikkat çeken nokta aylık ortalama satışlar oluyor. Geçtiğimiz yıl ayda ortalama 600 bin satış yaptığını açıklayan GittiGidiyor her 3 saniyede 1 ürünün satıldığını paylaşıyor.

Aylık ziyaretçi sayısı 27,5 milyon olarak belirtilirken ziyaretçinin satın alma dönüşümü konusunda açıklama yapılmamasına karşılık ziyaretçi sayısıyla, satılan ürün adedini oranlayınca her 100 ziyaretçiden 2'si  bir ürün almış oluyor.

Ortalama rakamların ilk çeyrek ortalamasının detaylarını paylaşan GittiGidiyor 2014’ün ilk 3 ayında toplam 2 milyon 670 bin ürün satılmış ve gerçekleşen büyüme yüzde 26 GittiGidiyor'un bu yoğunlukta ziyaretçiyi çekmesinde birden fazla sebep sıralamak mümkün olmasına karşılık sunduğu ürün gamına ait detaylar durumu özetliyor; 4 bine yakın kategori ve 7 milyondan fazla ürün.

İlk çeyrek raporlarına Ocak ayının da dahil olduğunu düşündüğümüzde BDDK düzenlemesinin etkisi bir önceki yılın aynı dönemine bakarak daha net anlaşılacaktır ama seçim döneminin de dahil olduğu çeyrekte büyüyerek devam etmenin önemli bir başarı olduğunu belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.