GittiGidiyor'dan ilk çeyrek raporu: 2 milyon 670 bin ürün satışı
E-Ticaret

GittiGidiyor'dan ilk çeyrek raporu: 2 milyon 670 bin ürün satışı

Elektronik ürünlerde taksit sayısını sınırlandıran yasayla birlikte e-ticarette hacim düşmesi beklentilerine karşılık GittiGidiyor yüzde 26 büyüme kaydettiğini açıkladı. Hatırlayacağınız üzere BDDK düzenlemesiyle 1 Şubat'ta yürürlüğe giren uygulamayla, kredi kartına taksit sayısı 9 ile sınırlandırılmış; bazı ürünlerde ise tamamen kaldırılmıştı.

GittiGidiyor’un üye sayısının 10 milyonu aştığı belirtilen raporda dikkat çeken nokta aylık ortalama satışlar oluyor. Geçtiğimiz yıl ayda ortalama 600 bin satış yaptığını açıklayan GittiGidiyor her 3 saniyede 1 ürünün satıldığını paylaşıyor.

Aylık ziyaretçi sayısı 27,5 milyon olarak belirtilirken ziyaretçinin satın alma dönüşümü konusunda açıklama yapılmamasına karşılık ziyaretçi sayısıyla, satılan ürün adedini oranlayınca her 100 ziyaretçiden 2'si  bir ürün almış oluyor.

Ortalama rakamların ilk çeyrek ortalamasının detaylarını paylaşan GittiGidiyor 2014’ün ilk 3 ayında toplam 2 milyon 670 bin ürün satılmış ve gerçekleşen büyüme yüzde 26 GittiGidiyor'un bu yoğunlukta ziyaretçiyi çekmesinde birden fazla sebep sıralamak mümkün olmasına karşılık sunduğu ürün gamına ait detaylar durumu özetliyor; 4 bine yakın kategori ve 7 milyondan fazla ürün.

İlk çeyrek raporlarına Ocak ayının da dahil olduğunu düşündüğümüzde BDDK düzenlemesinin etkisi bir önceki yılın aynı dönemine bakarak daha net anlaşılacaktır ama seçim döneminin de dahil olduğu çeyrekte büyüyerek devam etmenin önemli bir başarı olduğunu belirtelim.

Yorumlar (5)
  1. Gerçekten durağan geçen ilk çeyreğe, düşen taksit sayıları ve kredi kartı kullanım oranlarını düşüren yeni uygulamalara rağmen %26 büyüme çok büyük başarı. Sanırım gittigidiyor'a rakip olarak çıkan n11, yeniçarşım, sanalpazar gibi milyon dolarlık girişimlerin pazardan pay kapamıyor olmasının nedeni de bu sürekli büyüme ve gelişme grafiği.

  2. Mert Meriç Mert Meriç

    hayırlı işler :) bu seviyede bu kadar büyüme gösterebilmek ciddi bir başarı

  3. Acaba ciro olarak ne kadar bir rakam ediyor?

  4. Bu PR demeçlerine çok aldırış etmeyin derim. CMO ' larını yeni yolladılar trafikleri düşüyor.

  5. İnandırıcı gelmedi açıkçası. Yani bir aralar birşey almak için hep aklıma gittigidiyor gelirdi ama şimdi neredeyse sadece sahibinden geliyor diyebilirim. Ama sahibindenide sevmiyorum, çok aşırı paragöz oldular, her haltta resim görünmesi için para istiyor. Bir ilan yayınlıyoruz ilan yayına çıktıktan bir kaç saat sonra 7. sayfalara gidiyor. Yani ürün satmak imkansıza yaklaştı, ya bayıcan parayı ürün satacaksın ya da öyle kendini avutacaksın gibi oldu.