Demorazzi’de sahne alan 8 girişim [Webrazzi: Startup'14]
Etkinlikler

Demorazzi’de sahne alan 8 girişim [Webrazzi: Startup'14]

Webrazzi Startup’14'te girişimlerin kendisini tanıttığı olan bölüm olan Demorazzi'de 8 girişim sahneye çıktı. Kendilerini tanıtan girişimler Alphan Manas, Arda Kutsal ve Burak Aydın'dan oluşan mentör ekibinden gelen sorularla zaman zaman terlese de önemli bir danışmanlık da almış oldular.

Jürinin yatırımcılardan oluşmamasına karşın izleyenler arasındaki yatırımcılar girişimcilerin heyecanını biraz daha arttırdı. Dikkat çeken girişimlerin yer aldığı Demorazzi'de sahneye çıkan tüm girişimlere yazının devamında ulaşabilirsiniz. 

photo (13)

Aradığın yer: Anıl Çelik ve Nilgün Çelik tarafından kurulan girişim emlak ilanlarını bilgi odağında farklı bir noktaya taşımayı, emlak sektörü için bir veri analiz platformu olmayı da hedefliyor.

Chain:  Etkinlik uygulaması diye tanımayabileceğimiz Chain, seminer ve konferanslarda katılanların uygulama aracılığıyla networking yapabilmesine olanak tanıyor.

Komşuköy: Köy ortamının gerçekliğini sanala taşıyan girişim aslında kullanıcıların gerçek köy hayatını sanal olarak yaşamasını sağlıyor. Sanalda ekilen ürünlerin gerçekte ekilmesini sağlayan girişim kullanıcılara dijital dünyada doğallığı sunuyor.

Petkod: Kaybolan evcil hayvanların bulunmasına QR kod teknolojisi kullanarak yardımcı olmak istiyor.  Evcil hayvanın tasmasına yerleştirilen QR kod üzerinden, evcil hayvanların sahibiyle bulan kişininin direkt iletişim kurması sağlanıyor.

Pickr: Görsel odakta kullanıcıların oylama yapmasına olanak tanıyan girişim her konu hakkında ikileme düşen kullanıcıya diğer kullanıcıların yardımcı olmasını sağlıyor.

Testlance: Mobil uygulamalar için kullanıcı deneyimine kitlesel çözüm bulmak istiyor. Varolan kullanıcı kitlesiyle mobil uygulamanın test edilmesini hızlandıran girişim bu yönde önemli bir soruna çözüm arıyor.

Wopsy: SaaS hizmet veren girişim web siteleri ve uygulamalar için performans analizi yapıyor. Yapılan analizle sitenin olası çökme riskleri belirlenilerek öncesinde uyarı yapılıyor. Bugün açılışı yapılan Wopsy'nin beta versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Hızlıçeviri: Girişim çeviri desteği almak isteyenlerle tercümanları buluşturmayı istiyor.

Yorumlar (7)
 1. Engin Murat Engin Murat

  aradiginyer.com sahipleri yerkirala.com domainini satın almak isterlerse benimle iletişim kurabilirler.

 2. Aradığın Yer : Şuana kadar denediğim en iyi Emlak sitesi , kesinlikle büyümeyi hak ediyor.Başarılar dilerim.

  Pickr : Denedim , büyük markalar twitter'da link paylaşırsa , ankete katılın falan diye anca o zaman girer oylarım , yoksa aktif olmam.

  Hızlı Çeviri : Daha önce haberlerini görmüştüm , kesinlikle büyümeli.

  Tüm girişimlere başarılar

 3. Aradığın Yer Aradığın Yer

  @engin murat

  Engin Bey, konuyla ilgili görüşümüzü e-posta üzerinden sizinle paylaştık.

  @Atakan

  Atakan Bey, güzel görüşleriniz için teşekkür ederiz. İyi olduğumuz konuların yanı sıra geliştirmemiz gerektiğini düşündüğünüz konuları da bize aktarabilirseniz çok seviniriz. [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

  1. Engin Murat Engin Murat

   ilginiz için teşekkür ederim...Kolay gelsin..iyi çalışmalar.

 4. Mert Meriç Mert Meriç

  Aradığın Yer: Çok güzel, çok kullanışlı bir servis olmuş son kullanıcı için. Önemli olan nokta yeterli sayıda ilana ulaşabilmek. Ben kadıköy için denedim çok az ilan var şuan. Bir de yeşil alan vs uzaklığı veriyor ama nereden bahsediyor bilmiyorum. belki en yakın mesafeyi verirken bu bilgi de verilebilir.

  Chain: indirdim denedim, mobil arayüz çok kötü. sunum sırasında internet bağlantısı kötü olduğu için deneyememiştim. Kullanacağımı sanmıyorum.

  Komşuköy: Bana fantazi gibi geldi. Sunan kişi de sorulara lafı gevelemkten başka bir şey yapmadı. Çok kısıtlı kitle için bir motivasyonu var. Zaten işin büyüyemeyeceğinin kendileri de farkındadır.

  Petkod: Benzer çok sayıda takip cihazı-servisi var yurtdışında (15-20 yıllık firmalar da var). Kendileri bu alanda oldukları için pazarlama projesi olarak yayılabilirler. Ama büyüme imkanı çok kısıtlı.

  Pickr: En beğendiğim ürün oldu. Sunan kişi sadece ürün özelliklerine odaklanmış idi, ama bu bir growth hacking işi, strateji konusunda bir bilgi vermedi. Aktif kullanıcı sağlayabilirse çok güzel bir uygulama.

  Testlance: Güzel bir proje, mevcut test ücretleri çok düşük, anlamlı sayı ve fiyatta müşteri bulurlarsa kullanıcıları olacağım.

  Wopsy: neyi farklı yaptığını anlayamadım, sunan kişi anlamsız örneklerle başladı, ardından genel konsept cümlelerle devam etti. pinfdomdan farklı dendi ama farkı ne görebildik ne anlayabildik.

  Hızlıçeviri: Arda Kutsal'ın da yorumladığı gibi ben de fiziksel işlerin araya teknoloji katmanı konulup sunulmasını sevenlerdenim. Güzel bir açık bulmuşlar piyasada ve iyi bir hizmet sunuyorlar. Başarılı bir iş olacağı şimdiden belli....

 5. A. Rıza A. Rıza

  Tüm girişimlere başarılar dilerim öncelikle.

  petkod teoride güzel ama pratikte iş yapmaz.

  aradığın yer fena değil ama büyük şirketler var işi zor.

  hızlıceviri hosuma gitti. bu alanda ıhtıyac var..

  chain, mantıklı ama uygulamada zor.. Belki bir yerlerle anlasabılırlerse şansları olabilir.

  Testlance bana biraz hayal gibi geldi. Bunu kendi bünyesinde yapan bir çok şirket var. Amerika'da bile bu olay zor gidiyorken TR'de bence hiç şansı yok.

 6. Hızlıçeviri'nin harika bir mantığı, berbat bir kalitesi var. Kullanmadan önce lütfen bunu unutmayın. Metninizi çevirenler 18-21 yaş bandında tecrübesiz çevirmenler. Yani daha gidecek çok yolları var. :)