Demorazzi’de sahne alan 8 girişim [Webrazzi: Startup'14]

Demorazzi’de sahne alan 8 girişim [Webrazzi: Startup'14]

Webrazzi Startup’14'te girişimlerin kendisini tanıttığı olan bölüm olan Demorazzi'de 8 girişim sahneye çıktı. Kendilerini tanıtan girişimler Alphan Manas, Arda Kutsal ve Burak Aydın'dan oluşan mentör ekibinden gelen sorularla zaman zaman terlese de önemli bir danışmanlık da almış oldular.

Jürinin yatırımcılardan oluşmamasına karşın izleyenler arasındaki yatırımcılar girişimcilerin heyecanını biraz daha arttırdı. Dikkat çeken girişimlerin yer aldığı Demorazzi'de sahneye çıkan tüm girişimlere yazının devamında ulaşabilirsiniz. 

photo (13)

Aradığın yer: Anıl Çelik ve Nilgün Çelik tarafından kurulan girişim emlak ilanlarını bilgi odağında farklı bir noktaya taşımayı, emlak sektörü için bir veri analiz platformu olmayı da hedefliyor.

Chain:  Etkinlik uygulaması diye tanımayabileceğimiz Chain, seminer ve konferanslarda katılanların uygulama aracılığıyla networking yapabilmesine olanak tanıyor.

Komşuköy: Köy ortamının gerçekliğini sanala taşıyan girişim aslında kullanıcıların gerçek köy hayatını sanal olarak yaşamasını sağlıyor. Sanalda ekilen ürünlerin gerçekte ekilmesini sağlayan girişim kullanıcılara dijital dünyada doğallığı sunuyor.

Petkod: Kaybolan evcil hayvanların bulunmasına QR kod teknolojisi kullanarak yardımcı olmak istiyor.  Evcil hayvanın tasmasına yerleştirilen QR kod üzerinden, evcil hayvanların sahibiyle bulan kişininin direkt iletişim kurması sağlanıyor.

Pickr: Görsel odakta kullanıcıların oylama yapmasına olanak tanıyan girişim her konu hakkında ikileme düşen kullanıcıya diğer kullanıcıların yardımcı olmasını sağlıyor.

Testlance: Mobil uygulamalar için kullanıcı deneyimine kitlesel çözüm bulmak istiyor. Varolan kullanıcı kitlesiyle mobil uygulamanın test edilmesini hızlandıran girişim bu yönde önemli bir soruna çözüm arıyor.

Wopsy: SaaS hizmet veren girişim web siteleri ve uygulamalar için performans analizi yapıyor. Yapılan analizle sitenin olası çökme riskleri belirlenilerek öncesinde uyarı yapılıyor. Bugün açılışı yapılan Wopsy'nin beta versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Hızlıçeviri: Girişim çeviri desteği almak isteyenlerle tercümanları buluşturmayı istiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.