Gmail'in yeni arayüzünü bazı kullanıcılar denemeye başladı
E-Posta

Gmail'in yeni arayüzünü bazı kullanıcılar denemeye başladı

Tasarımda küçük yenilemelerle devam eden Gmail radikal bir değişikliğe hazırlanıyor. Geek.com'un paylaştığı görüntülerde daha sade tasarım olmasına karşılık artan sekme sayısı dikkat çekerken tasarımın bir anda mı kademeli mi yenileneceği konusunda bir açıklama bulunmuyor.

Dikkat çeken detaylarla devam edelim; Sol tarafta yazıyla yer alan e-posta oluşturma bölümü sağ alta alınarak + butonuyla belirtilmiş. Sol alanda bütünlük oluşturulurken grupların sehayat, satın almalar, finans diye sıralanması ve imajlarla ön plana çıkarılması dikkat çekiyor.

Yakın zamanda yenilediği tasarımın sonucunda promosyon sekmesini oluşturan ve bu alana reklamla e-posta gönderilmesine olanak tanıyan Gmail solda yer alan seyahat, finans kategorileriyle reklam sayısını artırmayı hedeflediğini söylemek mümkün. Kısaca Yeni tasarımda odak noktası e-posta olduğu için kullanıcı deneyimi artacak, gruplarla da Google'ın reklam gelirleri artacak görünüyor.

Yakın zamanda birkaç yenilenmeyle kademeli olarak Gmail'in yeni tasarımını herkes tanıyacak :) ama öncesinden görmek isteyenler aşağıda bulabilirler.

gmail-yeni-tasarim

Yorumlar (6)
 1. Cafer Alkan Cafer Alkan

  Başlıktaki heyecanlandırma tekniği işinize yarıyor anlaşılan. "bazı kullanıcılar" nerede ne nasıl kullanıyor?

 2. Bence bu tasarımın gmail'e maledilmesi hayal ürünü. Haberin kaynağı olmayabilir.

 3. outlook.com'u ne kadar anımsattı

 4. Isa Koç Isa Koç

  Şu anda Gmail'i kullanmamamın tek nedeni var, oda klasör oluşturmaması. Ben temiz gelen kutusu seviyorum. O yüzden ne var ne yok silmek istiyorum ama gmail tüm herşeyi gelen kutusunda tutuyor, sadece etiket koyduruyor. Bu yüzden geçmiyorum. Gmail'de şu inadından vazgeçip bi klasör sistemine geçse de bizde gmaile geçsek.

  1. Travel Servis Travel Servis

   etiket kategoriyi karşılıyor. Sanırım "arşivle" fonksiyonu gözünüzden kaçmış!

   Arşivle sizi kurtaracaktır!

  2. Mert Meriç Mert Meriç

   Gelen Kutusunu atla (Arşivle) seçeneği var filtrelerde...