Gmail'in yeni arayüzünü bazı kullanıcılar denemeye başladı

Gmail'in yeni arayüzünü bazı kullanıcılar denemeye başladı

Tasarımda küçük yenilemelerle devam eden Gmail radikal bir değişikliğe hazırlanıyor. Geek.com'un paylaştığı görüntülerde daha sade tasarım olmasına karşılık artan sekme sayısı dikkat çekerken tasarımın bir anda mı kademeli mi yenileneceği konusunda bir açıklama bulunmuyor.

Dikkat çeken detaylarla devam edelim; Sol tarafta yazıyla yer alan e-posta oluşturma bölümü sağ alta alınarak + butonuyla belirtilmiş. Sol alanda bütünlük oluşturulurken grupların sehayat, satın almalar, finans diye sıralanması ve imajlarla ön plana çıkarılması dikkat çekiyor.

Yakın zamanda yenilediği tasarımın sonucunda promosyon sekmesini oluşturan ve bu alana reklamla e-posta gönderilmesine olanak tanıyan Gmail solda yer alan seyahat, finans kategorileriyle reklam sayısını artırmayı hedeflediğini söylemek mümkün. Kısaca Yeni tasarımda odak noktası e-posta olduğu için kullanıcı deneyimi artacak, gruplarla da Google'ın reklam gelirleri artacak görünüyor.

Yakın zamanda birkaç yenilenmeyle kademeli olarak Gmail'in yeni tasarımını herkes tanıyacak :) ama öncesinden görmek isteyenler aşağıda bulabilirler.

gmail-yeni-tasarim

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.