Fotoğraf filtreleme uygulaması VSCO, Accel Partners'tan 40 milyon dolar yatırım aldı

Fotoğraf filtreleme uygulaması VSCO, Accel Partners'tan 40 milyon dolar yatırım aldı

Fotoğraf filtreleme uygulamaları dediğimizde muhtemelen aklımıza gelen ilk örneklerden birisi Instagram ama aslında onun dışında onlarca filtre uygulaması bulunuyor. Bunlardan birisi de benim de sıkça kullandığım VSCO.

VSCO, basitçe ifade etmek gerekirse iOS ve Android platformlarında bulunan bir fotoğraf filtreleme aracı.

VSCO uygulamasını geliştiren ve Ağustos 2011'de kurulan Visual Supply Co'nun, Accel Partners'dan tam 40 milyon dolar yatırım aldığı resmi olarak açıklandı.

Gelen bilgilere göre bu gelen yatırımla birlikte VSCO, kendi fotoğraf odaklı topluluğunu oluşturmak ve kullanıcıları burada bir araya getirme konusunda çaba sarf edecek.

VSCO

Accel Partners'dan Seri A yatırımını alan VSCO'nun bir fotoğraf topluluğu oluşturmasında amacı da aslında sadece filtreleme özelliğinin kullanılarak, VSCO ile filtrelenen fotoğrafların başka fotoğraf paylaşım uygulamalarına gitmesini önlemek.

Mesela fotoğraflarını VSCO ile düzenleyerek, sonrasında Instagram'a yükleyen bir kitle de mevcut ve VSCO'nun gelen yatırımla birlikte amacı community'lerini güçlendirerek VSCO kullanan kişileri kendi içerisinde tutmayı başarabilmek. Bunun en büyük kanıtı ise bugüne dek Instagram'a yüklenen 30 milyon fotoğrafta #VSCO ya da #VSCOcam etiketlerinin bulunması.

Yatırımla gelen kaynakların bir kısmının VSCO'ya yeni işe alımlar için de kullanılacağı açıklandı. Kısacası VSCO'yu yakın gelecekte çok daha güçlü olarak görebiliriz. VSCO'nun kurucu ortağı ve CEO'su Joel Flory'a göre de hızla büyüme devam edecek. Accel Partners'ın resmi duyurusunda bu yatırımı çok içlerine sinerek yaptıklarını anlatmaları da VSCO'nun geleceğine umutla bakmamıza sebep oluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.