BIC Angel Investments ve Galata İş Melekleri'nden Prisync'e melek yatırım!
E-Ticaret

BIC Angel Investments ve Galata İş Melekleri'nden Prisync'e melek yatırım!

Joachim.Behrendt_Burc.Tanır_Melih_OdemisBIC Angel Investments ve Galata İş Melekleri Yatırımcıları ilk defa Webrazzi Startup’13′te yaptıkları sunumla adlarını duyuran Prisync'e yatırım yaptılar. Firmalar için otomatik fiyat takip yazılımı yapan girişim, iki melek yatırım ağından 365 bin TL yatırım aldı.

BIC Angel Investments yatırımcılarından Joachim Behrendt, Ralf Rıfat Ruso, Çağlar Karataş, Güçlü Özenci, Coşkun Ural ve Galata İş Melekleri yatırımcılarından Melih Ödemis, Ömer Akarca, Erinc Özada, Umur Özal, Önder Öztarhan, Kaan Boyner Prisync'e melek yatırımcı olarak dahil oldular.

imza

11 melek yatırımcıdan aldığı rakamdan ziyade önemli isimleri paydaşı olarak girişime dahil ettiği için Prisync büyümesini daha da hızlandıracaktır. Hatırlayacağınız üzere "Webrazzi Startup 13′de sunum yapan girişimlerden Prisync, ilk müşterilerine kapılarını açtı" yazısında küresel ölçekte Prisync'le aynı işi yapan girişimlerin aldığı yatırımları sizinle paylaşmıştık.

E-ticaret firmalarının dışında perakende firmaları ve hatta üreticiler için ürün fiyat bandının sürekli izlenmesi için otomasyon sistemi sunan Prisync'in önünde geniş bir pazar duruyor. İlerleyen süreçte melek yatırımcılarla Prisync'in ulaştığı noktayı birlikte göreceğiz.

Yorumlar (14)
 1. Hayırlı olsun. Güzel bir proje ama yatırım miktarı düşük gibi geldi bana. Umarım daha güzel günler prisync bekler.

 2. Aristo-Z Aristo-Z

  11 yatırımcı ile 365.000 TL yatırım alınması hakikaten mükemmel bir gelişme. Bence bu yatırım hakkında Palo Alto, indigogo ve diğer crowd sourcing müsseselerinden ziyade VC çaplı bir atılım olmuş. Keşke o fotoğrafta o kartonu tutan 7-8 kişi daha olsaydı. Tam bir case, kutluyorum.

 3. Hayırlı olsun...

 4. 2 ayrı yatırım ağı .. toplamda 11 yatırımcı..kişi başı yapılan yatırım 35 bin TL bile etmiyor.. buyur burdan yak..sonra yıl boyunca tonlarca konferansta kalk konuş, ekosistem şöyle ekosistem böyle gelişmiyor diye..Eğer içinizden başka Hasan Aslanobalar çıkaramıyorsanız ekosistem adına geçen tüm o havalı konferansları iptal edin ..

  1. Alessandro Alessandro

   hay ağzına sağlık , ondan sonra yok Aslanoba ona niye yatırım yaptı , yok bunun niye hissesini aldı. adam 20 milyon doları geçkin yatırım yaptı şöyle bi kartonet bastırıp da arkasında durup poz vermedi bile, imzayı bastı geçti. Yağ yapıyorum zannedilmesin ismim de anonim, e-ticaret vs kımseyle de alakam yok ama adamı takdir etmemek mümkün değil. Bunlar da iyi gelişmeler tamam kabul de bu kadar angel dernekleri vs topla totalde ne yapmışlar; bu adam tek başına ne yatırım yapmış bi bakılsın sonra angel kimmiş karar versinler.

  2. Aristo-Z Aristo-Z

   bir de şöyle düşünmek lazım;

   -aylık alacağı yatırım ne kadar,

   -stop loss koşulları nedir,

   -11 kişinin alacağı hisse oranları

   -11 melek yatırmcının hisse alım-satım rüçhan (öncelik hakları) nedir,

   bence oldukça faydalı bir şey olmuş.

   not: 35.000 tl2lik ihtıyac krd. aylık taksidi 820 tl (48 ay vadeli)

 5. Hem iş fikri hem de teknoloji açısından örnek bir girişim olmuş. Çok daha yüksek yatırımları hak ediyor bence.

 6. Sabri Kacabilir Sabri Kacabilir

  E-ticaret isindeyim diye demiyorum, cok akilli ve zekice bir proje. Girisimci arkadasimiz da oldukca parlak bir gence benziyor. Yolu acik olsun!

 7. Geçen sene Webrazzi Startup '13 de sunumunu dinlemiştim ve Burç Arda Bey'in yatırım istiyor musunuz sorusuna hayır önümüzdeki 1 sene için yatırıma ihtiyacımız yok 1 sene sonra ise 400bin TL civarı bir yatırıma ihtiyacımız olacak demişti yanlış hatırlamıyorsam. Öncelikle bu başarılı finansman yönetimi için kendilerini tebrik ediyorum.

  Yatırım miktarını az bulan arkadaşlar için, bu rakam biraz da firmanın ne kadar ihtiyacı olduğuyla alakalı o yüzden bunu da göz önünde bulundurmak önemli diye düşünüyorum.

 8. Ülkemizde 65bin kişinin bankada 1 milyon TL'den fazla parası var.

  Bu insanların çok küçük bir kısmı cüzzi cirolarla büyük hayaller peşinden koşan girişimci arkadaşlara yatırım yapıyor.

  Yaptırılan miktar değil bu safhadaki şirketleri geliştiren.

  Yatırımın boyutuna takılmaktansa, bu melek yatırımcıların girişimcilere nasıl değer katacaklarını gözlemleyelim derim, sığ analizlerle zaman harcamadan.

  Girişimcilere bu ülkede risk alıp yola çıktıkları, yatırımcılarımıza da maddi ve manevi destek oldukları için teşekkürler.

  1. Aristo-Z Aristo-Z

   Ali Bey,

   Olmayan bilginin analizinin "sığ" olması kaçınılmaz.

   Olan bilginin analizi "sığ" denemez, olan bilgi az.

   Kısaca suç analizde değil, "sığ bilgi"de.

   Keşke yapılan haberde 11 "yatırımcı" 365 lirayı kaç hisseye ve önceliklendirmelere takas etmişler, hangi safhada, hedef çözülmesinde ne kadar parayı serbest bırakacaklar onu da yazsalar.

   Yorumculardan biri "sığ" olmasın diye yorumunu genişletmek zorunda kalmış ve analizi doğru...

   Malumunuz,başarılı olması için "melek"lerin parasını kurtarmak, yatırımın karşılığını almak için, en az 2 tur exit atması gerekiyor.

   Yorumcu da zımnen-nezaketle soruyor, 11 yatırımcı ve founder-cofounder eklersek ve 1 tur daha atarsa founder'ın-cofounder'ın veya çekirdek asli kadronun elinde ne kalır? Devam etmeye geliştirmeye motivasyon olur mu?

   2 tur attı, global oldu diyelim, 11 melek neresinde nasıl hisse opsiyonu olacak?

   Bunların hepsi bir kenara, diğer konuda yatırımcıların ürkekliği! Anlaşılan meleklerin, yatırımcıların crowd source için platform oluşturmsı gerekiyor.Yapacakları yatırımın aynı miktarını crowd source'a açsınlar, biz "mikro yatırımcı"lar da "melek"lerin istediklerin yarısını isteyelim.

   Maddi kısmını geçtim, manevi kısmında gelişme gösteren, global olanların destekleyenlerin bir arada olduğu bir platform da -artık- gerekiyor sanırım.

   syg

 9. Burç 'la Startup Labs 'de tanışmıştık. İkimizde kendi startuplarımız (Aktivito ve BizCorner) ile katılmıştık. Kendisi yılmayıp yepyeni bir fikirle, çok daha büyük bir yatırım aldığı için tebrik ederim. Çok zeki, genç ve dinamik biri.

 10. Bir e-ticaretçi olarak çok ihtiyaç duyduğum bir servis ve bu alanda hem yurt dışı hem de yurt içi servis sağlayıcılardan hizmet almak için temaslardayım. Bu sektörün Türkiye'deki en büyük eksiğinin dayanışma olduğunu düşündüğüm için de alacağım hizmeti bu şirketten almayı tercih ederim. Şirketi benim radarıma soktuğu için oldukça faydalı bir hizmet olmuş bu haber. Webrazzi haberleri tüketici interneti açısından çok iyi performans göstermese de hedef kitlesi bu sektör olan projelerde çok iyi dönüşüm sağlıyor. Bence herkese örnek olsun bu haber.

  Yatırım haberi ile ilgili de şu önemli noktaya parmak basmadan geçmeyeyim. Ticket sizelar hakkında bir ifade yer almadığı için yatırıma katılan 11 kişinin eşit hisse oranına sahip olduğunu varsayıyorum. Bu da party round denen yatırım tipine iyi bir örnek olmuş. Benzer bir yatırım turundan geçmiş biri olarak bunun şirket açısından çok da hayırlı bir durum olmadığını söyleyebilirim. Teoride yatırımcı adedi arttıkça ağ etkisi artacaktır gibi gelse de bu tür yatırım turlarında lead investor konumunda biri olmazsa daha sonra bir yatırım turu yapılması gerektiğinde mevcut yatırımcılar kendilerini yeterince oyunun içinde hissetmeyebiliyorlar ve mevcut yatırımlarını takip etmeme tercihine yöneliyorlar. Bu da girişimciyi yalnız bırakabiliyor. Şirketin yatırımcılarının benim verdiğim örnekten daha farklı olarak sektörün içinden daha fazla yatırımcı içermesi bu riski azaltsa da ortalama ticket size benim örneğimden bile daha düşük seviyede olduğu için sonraki turlar için risk içerdiğini belirtmek istedim. Bu kadar çok etkinlik düzenlendiği halde bu konuya parmak basıldığına pek denk gelmedim.

  Ama her ihtimalde bol şans girişimcilerine!

 11. Mehmet Türkel Mehmet Türkel

  Prisync ile geçtiğimiz yıl tanıştık, bir eticaret profesyoneli olarak kendileri ile daha erken tanışabilmeyi umardım. Böyle bir teknolojiye çok uzun zamandır ihtiyacımız vardı. Böyle bir engine'i son kullanıcı için de yayına almalılar. Ayrıca prisync'in güzel taraflarından biri sürekli geliştiriliyor olması. Raporlar, stok takibi, rakip analizi, stok gösterimi vb. Kullanıcılar için çok rahat ve sade bir arayüzü var. Ülkemizde fiyat araştırma sitesi olarak çalışan sitelerin hiçbirinde bu kadar iyi bir engine yok. Ürün match etme konusunda sadece linke ihtiyaç duymaları ise ayrı bir başarı. Yolunuz açık olsun arkadaşlar. Harikasınız!