Online açık eğitim portalı Universiteplus.com'a Markado Grup'tan 500 bin TL yatırım
Yatırım

Online açık eğitim portalı Universiteplus.com'a Markado Grup'tan 500 bin TL yatırım

Geçtiğimiz aylarda paylaştığımız Grupfoni ve Sanalreyonum'u bünyesine katmasıyla tanıdğımız Markado Grup online eğitim portalı Universiteplus.com'u 500 bin TL yatırımla bünyesine aldı.

Üniversite derslerine herkesin ulaşabilmesi için yola çıkan Univesiteplus.com online açık eğitim portalı.

Udemy ve Coursera'nın öncülüğünü çektiği online açık eğitim portalları konusunda ülkemizden çıkan gireşimlerin haricinde Kasım ayında Khan Academy'nin, 2 bin Türkçe eğitim videosu ile ülkemizde eğitim sektörüne adım attığını sizinle paylaşmıştıkuniversiteplus-ekran-goruntusu

 

Sosyal medya stratejileri, Android dersleri, e-ticaret gibi konuların haricinde yoga gibi derslerin halihazırda açık bulunan Üniversiteplus, yeni bir girişim olmasına rağman Boğaziçi ve Bilgi Üniversitesi'nden akademisyenlere ulaşmaya başarmış.

Şu ana kadar ders alan kişi sayısıysa 5 bin 733 kişi olarak belirtiliyor. İlerleyen süreçte talebin artmasıyla derslerin artacağını ve artan derslerin daha fazla kişiyi getireceğini tahmin ediyorum.

Eğitim sisteminin dijitale dönüşümünün ötesinde herkese eşit eğitim olanı sağlayan bu girişimlerden Universiteplus'ın nasıl farklılaşacağını birlikte göreceğiz.

Yorumlar (6)
 1. Türkiye'nin en büyük sorunu eğitim alanında ve bu konuda dünyadaki son trendi yakından takip eden idealist bir girişim. Altyapı olarak Coursera, Edx gibi elit üniversitelerin desteklediği MOOC'larla rekabet edebilecek seviyedeydi en son baktığımda fakat öğrenci katılımı düşüktü. Kolay yoldan köşe dönme fırsatı vermeyen ama yüksek değer üretme potansiyeli olan böyle bir girişime yatırım yapanları tebrik ediyorum.

 2. Travel Servis Travel Servis

  alla alla ben bunu nasıl görmedim şimdiye kadar? :(

 3. Gok Demir Gok Demir

  Bedava egitim. Normalde bu tarz egitimleri Turkce bulmak zorken bir de en guzel okullardan akademisyenleri bulmak ve bu ise ikna etmek gercekten zor bir isti. Cok guzel yerlere geleceginden eminim! Ulkemizde coursera gibi bir icerik ureticinin olmasi cok iyi! Cok daha guzel yerlere gelmesi dilegiyle!

 4. Eğitim platformunu inceledim. Eğitimler güzel ve ihtiyaç olabilecek konular içeriyor. Eğitimin dijitalleşmesi, uzaktan online verilmesi gençlerimiz için her yönden çok faydalı. En önemlisi fırsat eşitliği sağlaması. Ekonomik gücü yetersiz olan veya Anadolu da yaşayan gençlerimize bu platformlar çok iyi fırsatlar sunuyor. Online eğitimde bizimde www.onlinekariyerokulu.com isminde bir girişimimiz var, şimdilik iyi gidiyor. Dileriz gelecekte çok daha iyi olur.

 5. Gerçekten ihtiyacı karşılayan bir yapı olmuş. Teknik anlamda daha gelişmesi gerekiyor sanırım. Ama zamanla ve yatırımlarla bunların üstesinden gelineceğine eminim.

  Tebrikler...

 6. Ahmet Ozdemir Ahmet Ozdemir

  Bu alanda lisans eğitimi almış ve profesyonel hayatıma bu alanda başlamış birisi olarak içerikleri çok zayıf buldum. Sabit bir video çekilip konulmuş derslerde. Konuyla ilgili ek bilgiler ve içerikler konulmamış. Alt yapı olarak güzel görünüyor ancak içerik açısından zayıf. Başlangıçta kalite standartlarını biraz daha yüksek tutarlarsa özellikle Avrupa'da çok ses getirebilir. Türkiye'de akademik kalite çok düşük olduğu için bu tip girişimlere daha çok ihtiyacımız var.