Online açık eğitim portalı Universiteplus.com'a Markado Grup'tan 500 bin TL yatırım

Online açık eğitim portalı Universiteplus.com'a Markado Grup'tan 500 bin TL yatırım

Geçtiğimiz aylarda paylaştığımız Grupfoni ve Sanalreyonum'u bünyesine katmasıyla tanıdğımız Markado Grup online eğitim portalı Universiteplus.com'u 500 bin TL yatırımla bünyesine aldı.

Üniversite derslerine herkesin ulaşabilmesi için yola çıkan Univesiteplus.com online açık eğitim portalı.

Udemy ve Coursera'nın öncülüğünü çektiği online açık eğitim portalları konusunda ülkemizden çıkan gireşimlerin haricinde Kasım ayında Khan Academy'nin, 2 bin Türkçe eğitim videosu ile ülkemizde eğitim sektörüne adım attığını sizinle paylaşmıştıkuniversiteplus-ekran-goruntusu

Sosyal medya stratejileri, Android dersleri, e-ticaret gibi konuların haricinde yoga gibi derslerin halihazırda açık bulunan Üniversiteplus, yeni bir girişim olmasına rağman Boğaziçi ve Bilgi Üniversitesi'nden akademisyenlere ulaşmaya başarmış.

Şu ana kadar ders alan kişi sayısıysa 5 bin 733 kişi olarak belirtiliyor. İlerleyen süreçte talebin artmasıyla derslerin artacağını ve artan derslerin daha fazla kişiyi getireceğini tahmin ediyorum.

Eğitim sisteminin dijitale dönüşümünün ötesinde herkese eşit eğitim olanı sağlayan bu girişimlerden Universiteplus'ın nasıl farklılaşacağını birlikte göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.